Індексація заробітної плати працівників, прийнятих на роботу у січні­-березні

25 березня 2016
848
Середній бал: 5 із 5

Чи мають право на індексацію грошових доходів працівники, яких прийнято на роботу у січні-березні 2016 року?

У січні-березні 2016 року і надалі для новоприйнятих працівників проведення індексації зарплати залежатиме від того, чи підвищували у грудні 2015 року посадовий оклад за посадою, на яку таких працівників прийняли.

Якщо у грудні 2015 року за обійманою посадою підвищили посадовий оклад, то у місяці підвищення посадового окладу значення ІСЦ приймають за 1 або 100%. Розрахунок нового ІСЦ починають із січня 2016 року (нова редакція п. 102 Порядку № 1078).

Якщо ж у грудні 2015 року за обійманою посадою посадового окладу не підвищували (останнє підвищення відбулося у вересні 2015 року), то для проведення індексації зарплати ІСЦ також розраховують починаючи із січня 2016 року (абз. 2 п. 3 Постанови № 1013).

Проілюструємо сказане робочою ситуацією:

До установи у березні 2016 року прийняли водія та встановили йому оклад згідно з наказом Міністерства праці України «Про умови оплати праці робітників, зайнятих обслуговуванням органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та їх виконавчих органів, органів прокуратури, судів та інших органів» від 02.10.1996 № 77. Тобто за цією посадою у грудні 2015 року посадовий оклад не підвищували.

Потрібно з’ясувати, чи застосовувати під час індексації зарплати водія ІСЦ, розрахований з жовтня 2015 року (наступного місяця за місяцем підвищення посадового окладу — вереснем).

Тож ІСЦ для цього водія потрібно розраховувати починаючи з січня 2016 року.   

logo