Кабінет ХІМІЇ: засоби навчання та обладнання

1 жовтня 2021
5102
Середній бал: 5 із 5

Знаєте, який перелік засобів навчання та обладнання визначено для кабінету хімії? А яким нормативним актом?

Як управляти репутацією закладу: ЧЕК-ЛІСТ

Нормативна документація

Кабінет хімії є кабінетом природничо-математичних предметів. Оснащення класів сучасними пристроями допомагає учням краще сприймати та засвоювати нову інформацію, а також якісно проводити практичні заняття та лабораторні роботи. Сприятливі та комфортні умови у кабінеті хімії підвищують ефективність та безпечність освітнього процесу.

Вимоги до розміщення, матеріально-технічного обладнання та науково-методичного оснащення кабінету хімії визначено Положенням про навчальні кабінети з природничо-математичних предметів загальноосвітніх навчальних закладів, затв. наказом МОН від 14.12.2012 № 1423.

Оснащуючи кабінет засобами навчання та обладнання, керуються такими офіційними документами:

Змінами до Типового переліку засобів навчання та обладнання навчального і загального призначення для кабінетів природничо-математичних предметів загальноосвітніх навчальних закладів, затв. наказом МОН України від 14.07.2017 № 1036.

Типовим переліком засобів навчання та обладнання для навчальних кабінетів і STEM-лабораторій, затв. наказом МОН України від 29.04.2020 № 574.

Засоби навчання та обладнання — це:

  • навчально-наочні посібники
  • технічні засоби навчання
  • обладнання навчального, загального та спеціального призначення.
Засоби навчання — це частина обладнання закладів освіти як сукупність матеріальних об’єктів, які використовуються як джерело знань та сприяють організації пізнавальної діяльності і виховному впливу на учнів.

Вимоги до оснащення кабінету хімії

У Типовому переліку наведені вимоги до засобів навчання й обладнання:

Санітарний регламент

Санітарний регламент визначає медичні вимоги безпеки (правила і норми) щодо освітнього середовища у всіх типах закладів загальної середньої освіти, а також структурних підрозділах інших юридичних осіб, що забезпечують здобуття загальної середньої освіти (крім спеціальних закладів освіти) усіх форм власності.

Цей документ регламентує безпечні для здоров'я дітей і підлітків умови навчання та виховання, які сприяють підвищенню їх працездатності протягом навчального дня, тижня, року, поліпшують психофізіологічний розвиток та зміцнюють здоров'я дитини.

logo