Телефонуйте 0 800 212 012, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

Важливі справи керівника у травні

Педрада

Про структуру 2016/2017 навчального року та складання навчальних планів

  • 16 червня 2016
  • 18490

Структуру навчального року та рекомендації з розроблення навчальних планів визначено у листі МОН України «Про структуру 2016/2017 навчального року та навчальні плани загальноосвітніх навчальних закладів» від 09.06.2016 № 1/9-296

Структура навчального року з 2019 року

Структура 2016/2017 навчального року

У МОН України нагадують, що структуру навчального року та строки проведення канікул мають встановлювати загальноосвітні навчальні заклади за погодженням із місцевими органами управління освітою.   

Навчальний рік розпочинатиметься 1 вересня 2016 року, а завершуватиметься не пізніше 1 липня 2017 року.

Тривалість канікул протягом навчального року не може бути меншою 30 календарних днів без врахування днів, коли діти припиняли навчання з незалежних від них причин (карантин, температурний режим тощо).

У випадку встановлення 5-денного навчального тижня відпрацювання уроків по суботах (з метою надолуження навчального матеріалу чи продовження канікул та скорочення опалювального сезону) не допускається, оскільки це призведе до перевищення тижневого гранично допустимого навантаження на учнів.

Традиційно для учнів 4-х, 9-х та 11-х класів навчальний рік буде завершено проведенням державної підсумкової атестації.

Перелік предметів для державної підсумкової атестації, форму та терміни її проведення МОН України буде затверджено додатково.

⇒ Порядок проведення державної підсумкової атестації - 2019

Зважаючи на можливе призупинення навчального процесу з поважних причин (карантин, вдодаткові вихідні для підготовки до ДПА/ЗНО тощо), кількість фактично проведених вчителями уроків може бути меншою від попередньо запланованої. У такому випадку навчальний заклад та вчителі обов’язково мають вжити заходів щодо освоєння учнями змісту кожного навчального предмета в повному обсязі за рахунок ущільнення, самостійного опрацювання, засобів дистанційного навчання тощо.

У МОН України наголошують, що менша кількість проведених вчителем уроків через об’єктивні обставини, не може бути причиною вирахувань із його заробітної плати.

Робочі навчальні плани

Загальноосвітні навчальні заклади розроблятимуть робочі навчальні плани у такій же формі та за тими самими рекомендаціями, що й у минулі роки.

Робочі навчальні плани розробляють на основі Типових навчальних планів і затверджують у відповідному органі управління освітою.

Індивідуальні й експериментальні робочі навчальні плани затверджують департаменти (управління) освіти і науки обласних та Київської міської державних адміністрацій і до 25 серпня погоджуються департаментом загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України.

Під час складання робочих навчальних планів для спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для дітей з особливими освітніми потребами дозволяється перерозподіл до 15% навчального часу, визначеного інваріантною частиною Типових навчальних планів. Всередині освітньої галузі перерозподіл здійснюється за погодженням із відповідним органом управління освіти, між галузями — за погодженням із Міністерством освіти і науки України.

Навчальні плани для учнів з помірною розумовою відсталістю складають на основі Типових навчальних планів для спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів I ступеня для розумово відсталих дітей з урахуванням особливостей психофізичного розвитку учнів.

Для спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів визначено перелік рекомендованої літератури для дітей з особливими освітніми потребами.

Підписка на статті

Щоб не пропустити жодної нової статті, підпишіться на розсилку

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
57 секунд зараз = доступ до документів постійно!

Зареєструйтеся —
і скачуйте все! 
 
Зразки та форми документів закладу освіти, інфографіку, рекомендації експертів...

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся
Заходьте! Відкрито!

Будь ласка, авторизуйтеся або зареєструйтеся — і читайте далі статті порталу. Для реєстрації потрібно лише 57 секунд.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на портал
Зареєструватися