Освітні програми для використання в дошкільних закладах у 2016/2017 навчальному році

1 вересня 2016
31900
Середній бал: 5 із 5

Зміст освітнього процесу в дошкільному закладі реалізовують відповідно до вимог чинних програм розвитку, виховання й навчання дітей. Вибір програм на навчальний рік обговорює та затверджує педагогічна рада дошкільного закладу

Педагогічні колективи дошкільних закладів мають право вибору освітніх програм:

  • комплексної — як основної
  • додаткових парціальних — для поглибленої освітньої роботи за певними профілями.

Перелік літератури для дошкільних закладів
на 2017/2018 навчальний рік

У дошкільному закладі можуть застосовувати одночасно кілька комплексних і парціальних програм з певних напрямів освітньої роботи.

Обираючи програми, слід звертати увагу на терміни дії грифів Міністерства освіти і науки України, якими унормовано чинність документів.

Справи керівника у жовтні: що проконтролювати

Перелік комплексних і парціальних програм, рекомендованих (схвалених) Міністерством освіти і науки України для використання у 2016/2017 навчальному році в дошкільних навчальних закладах різних типів і форм власності

Комплексні програми

«Впевнений старт»* Програма розвитку дітей старшого дошкільного віку Андрієтті О. О., Голубович О. П. та ін.
«Дитина» Освітня програма для дітей від двох до семи років Наук. кер. проекту — Огнев’юк В. О., авт. колектив: Бєлєнька Г. В., Богініч О. Л., Богданець-Білоскаленко Н. І. та ін. (нова редакція 2015 року)
«Дитина в дошкільні роки» Комплексна освітня програма Наук. кер. — Крутій К. Л., авт. колектив: Богуш А. М., Грицишина Т. І., Дем’яненко О. Є. та ін. (нова редакція 2015 року)
«Оберіг» Програма розвитку дітей від пренатального періоду до трьох років Наук. кер. — Богуш А. М.
«Світ дитинства» Комплексна освітня програма для дошкільних навчальних закладів Наук. кер. — Богуш А. М., упор.: Байєр О. М., Батліна Л. В., Григоренко Г. І., Дорошенко З. П. та ін. (нове видання 2015 року)
«Соняшник» Комплексна програма розвитку, навчання і виховання дітей раннього віку Калуська Л. В.
«Соняшник» Комплексна програма розвитку, навчання і виховання дітей дошкільного віку Калуська Л. В.
«Стежина» Програма для дошкільних навчальних закладів, що працюють за вальдорфською педагогікою Гончаренко А. М., Дятленко Н. М.
«Українське дошкілля»* Програма розвитку дитини дошкільного віку Білан О. І., Возна Л. М., Максименко О. Л. та ін.
«Я у Світі» Програма розвитку дитини дошкільного віку Наук. кер. — Кононко О. Л. (нова редакція 2014 року)

Парціальні програми

«Англійська мова для дітей дошкільного віку» Програма та методичні рекомендації Кулікова І. А., Шкваріна Т. М., за заг. ред. Низковської О. В.
«Веселкова музикотерапія»​ Оздоровчо-освітня робота з дітьми старшого дошкільного віку Малашевська І. А., Демидова С. К.
«Вчимося жити разом» Програма з розвитку соціальних навичок ефективної взаємодії дітей від чотирьох до шести (семи) років Піроженко Т. О., Хартман О. Ю.
«Горизонтальний пластичний балет (пластик-шоу)» Програма з фізкультурно-корекційної роботи у дошкільних навчальних закладах за авторською естетико-оздоровчою системою Єфименко М. М., Мельниченко Ю. В.
«Грайлик» Програма з організації театралізованої діяльності в дошкільному навчальному закладі Березіна О. М., Гніровська О. З., Линник Т. А.
«Граючись вчимося. Англійська мова»* Програма для дітей старшого дошкільного віку. Методичні рекомендації Гунько С., Гусак Л., Лещенко З.
«Дитина у світі дорожнього руху» Програма з формування основ безпечної поведінки дітей дошкільного віку під час дорожнього руху Тимовський О. А., Репік І. А.
«Дитяча хореографія» Програма та навчально-методичне забезпечення хореографічної діяльності дітей від трьох до семи років Шевчук А. С.
«Духовно-моральне виховання дітей дошкільного віку на християнських цінностях» А. М. Богуш, І. Л. Сіданіч, В. Є. Сучок та ін.
«Казкова фізкультура» Програма з фізичного виховання дітей раннього та дошкільного віку Єфименко М. М.
«Мудрі шахи» Програма та методичні рекомендації з навчання дітей старшого дошкільного віку гри в шахи Семизорова В. В., Духновська О. І., Пащенко Л. Ю.
«Навчання дітей української мови в дошкільних навчальних закладах національних спільнот» Богуш А. М.
«Настільний теніс» Програма та методичні рекомендації з навчання дітей старшого дошкільного віку гри в настільний теніс Авраменко О. М., Дроздюк В. І., Коваленко Г. М., Якименко Н. І.
«Про себе треба знати, про себе треба дбати» Програма з основ здоров’я та безпеки життєдіяльності дітей віком від трьох до шести років Лохвицька Л. В.
«Радість творчості»* Програма художньо-естетичного розвитку дітей раннього та дошкільного віку Борщ Р. М., Самойлик Д. В.
«Скарбниця гагаузької мови, мови моїх батьків» Навчальна програма для дітей старшого дошкільного віку дошкільних навчальних закладів Бучацька Т. Г., Кочмар Р. М.
«Скарбниця моралі» Програма з морального виховання дітей дошкільного віку Лохвицька Л. В.
«Смайлик» Програма з формування основ комп’ютерної грамотності у дітей старшого дошкільного віку Резніченко І. Ю.
«Україна — моя Батьківщина» Програма національно-патріотичного виховання дітей дошкільного віку Кичата І. І., Каплуновська О. М., Палець Ю. М. (за наукового редагування Рейпольської О. Д.)
«Цікаві шашки» Програма та методичні рекомендації з навчання дітей старшого дошкільного віку гри в шашки Семизорова В. В., Романюк О. В., Дульська Г. П.
«Шкіряний м’яч» Програма та методичні рекомендації з навчання дітей старшого дошкільного віку гри у футбол Дроздюк В. І., Д’яконова Н. С., Коваленко Г. М., Якименко Н. І.
«Юний легкоатлет» Програма з фізичного виховання дітей старшого дошкільного віку Масляк І. П., Кулик Н. А.

Програми для роботи з дітьми, які мають особливі освітні потреби

«Віконечко» Програма розвитку дітей дошкільного віку із затримкою психічного розвитку від трьох до семи років За заг. ред. Сак Т. В.
«Довкілля і розвиток мовлення» Програма розвитку дітей дошкільного віку з розумовою відсталістю. Методичні рекомендації Міненко А. В., Мякушко О. І.
«Корекційна робота з розвитку мовлення дітей п’ятого року життя із фонетико-фонематичним недорозвитком мовлення» Програмно-методичний комплекс Рібцун Ю. В.
«Корекційне навчання з розвитку мовлення дітей старшого дошкільного віку із загальним недорозвитком мовлення» Програмно-методичний комплекс Рібцун Ю. В.
«Корекційне навчання з розвитку мовлення дітей старшого дошкільного віку із фонетико-фонематичним недорозвитком мовлення» Програмно-методичний комплекс Бартєнєва Л. І.
«Музичне виховання» Програма розвитку дітей дошкільного віку з розумовою відсталістю. Методичні рекомендації Василевська О. О та ін.
«Образотворча діяльність» Програма розвитку дітей дошкільного віку з розумовою відсталістю. Методичні рекомендації Трикоз С. В.
Програма розвитку глухих дітей дошкільного віку Луцько К. В.
Програма розвитку дітей дошкільного віку з важкими порушеннями зору Гудим І. М. та ін.
Програма розвитку дітей дошкільного віку з порушеннями опорно-рухового апарату За заг. ред. Шевцової А. Г.
Програма розвитку дітей дошкільного віку зі спектром аутичних порушень Шульженко Д. І., Островська К. О., Рибак Ю. В. та ін.
«Розвиток мовлення» Програма розвитку дітей дошкільного віку з розумовою відсталістю. Методичні рекомендації Блеч Г. О.
«Розквіт» Комплексна програма розвитку дітей дошкільного віку з аутизмом Скрипник Т. В. та ін.
«Стежки у світ» Програма розвитку дітей дошкільного віку зі зниженим слухом Жук В. В., Литовченко С. В., Максименко Н. Л. та ін.
«Фізичне виховання» Програма розвитку дітей дошкільного віку з розумовою відсталістю. Методичні рекомендації Бобренко І. В.
«Фізичне виховання і основи здоров’я» Програма розвитку дітей дошкільного віку з розумовою відсталістю. Методичні рекомендації Гладченко І. В.
«Фізичне виховання і основи здоров’я» Програма розвитку дітей дошкільного віку з розумовою відсталістю. Методичні рекомендації Гладченко І. В.

* Програма чинна до кінця навчального року.


Комплексні програми «Дитина», «Дитина в дошкільні роки» у 2016/2017 навчальному році застосовні лише в новій редакції 2015 року.


Наведено відповідно до листа Міністерства освіти і науки України «Щодо організації освітньої роботи в дошкільних навчальних закладах у 2016/2017 навчальному році» від 16.06.2016 № 1/9-315.​

logo