Телефонуйте 0 800 212 012, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

Активуйте подарунковий доступ >

Педрада

Як створити театр кухлів у дитячому садку

 • 26 січня 2018
 • 693

Що це за новий вид лялькового театру та як створити персонажів для його вистав

Дбаємо про здоров’я працівників узимку

Чи задумувалися ви чому працівники часто хворіють? Контактують із хворими? Так. Слабкий імунітет? Так. А якщо створити у закладі здорове середовище, то працівники хворітимуть менше? Скористайтеся порадами, як це зробити.

Існує чимало видів театру, які можна використовувати у роботі з дошкільниками: театр живих або пальчикових ляльок, театр тіней, настілький театр, вертеп тощо.

У дошкільному навчальному закладі № 46 (Чернівці) створили театр кухлів. Ініціювали таку театральну діяльність вихованці гурткових заняттях музичного клубу. Ознайомтеся з досвідом цього дитсадка і створіть власний театр з ляльками-кухлями.

На заняттях гуртка дошкільники звикли «зустрічатися» з персонажами Музичного Королівства, зокрема з містером Скрипковим Ключем, паном Ритмом, Королевою Музикою тощо. Історії та пісні про цих чарівних мешканців збуджували уяву дітлахів, тож спочатку вони почали малювати уявних персонажів, а також складати про них власні казки.

Згодом діти вирішили «оживити» їх — власноруч створити ляльки, щоб вигадані історії можна було розігрувати у ролях. Для цього разом із педагогом обрали зручні для «перетворення» предмети — кухлі. Потрібно виготовити ляльку і прикріпити її до стінки кухля. За таким само принципом створіть колекцію ляльок-кухлів, аби за допомогою них переноситися до загадкового незвіданого Музичного Королівства.

«Пригоди Мобілайчика в Музичному Королівстві»

Виготовляємо ляльку-кухоль 

Ознайомтеся з послідовністю дій для виготовлення ляльки-кухля Королеви Музики.

Вам знадобляться:

 • пластмасовий кухоль (кухлі для виготовлення всіх персонажів мають бути однакового розміру)
 • відрізки різних тканин — м’який фетр, сукно, байка, замша тощо
 • товста нитка, дрібні гудзики, тоненькі стрічки, різне намисто
 • лоточки для сухих продуктів
 • пластмасова капсула від «кіндер-сюрпризу»
 • ножиці та голка
 • клей ПВА та полімерний клей
 • паперові серветки
 • дерев’яна паличка завдовжки 10 см або паличка від морозива.

Голова

Беремо пластмасову капсулу від «кіндер-сюрпризу» (голова майбутньої ляльки) і протикаємо її дерев’яною паличкою завдовжки 10 см — це основа для тулуба ляльки. Потім обклеюємо пластмасову капсулу паперовою серветкою, залишаємо висохнути. Цей процес повторюємо чотири-п’ять разів, ретельно розгладжуючи кожен наступний шар серветки, щоб вона не збиралася у зморшки.

Далі на «голову», у частині скроні та потилиці, за допомогою клею накладаємо «волосся» з товстих ниток. Для цього персонажа можна наклеїти косичку. Обличчя залишаємо не розмальованим

  Як створити театр кухлів у дитячому садку

Тулуб

На двох лоточках для сухих продуктів наносимо олівцем контур фігури персонажа (руки не малюємо), вирізаємо. У нас виходять дві частинки тулуба, які кріпимо на дерев’яну паличку з двох сторін — зшиваємо ниткою по контуру. Таким чином ніби з’єднуємо голову з тулубом

  Як створити театр кухлів у дитячому садку Як створити театр кухлів у дитячому садку

Вбрання

На цьому етапі діти мають змогу проявити свою фантазію: самостійно обрати фактуру, колір тканини для блузки та спідниці ляльки.

Спершу викладаємо на тканину вже заготовлену викрійку блузки, наносимо контури окремо спинки, переду, рукавів. Вирізаємо їх ножицями. За допомогою голки і нитки зшиваємо рукава та приклеюємо їх до тулуба. Тільки потім приклеюємо перед та спинку блузки до тулуба. Відтак беремо кухоль і кріпимо полімерним клеєм до його зовнішньої сторони тулуб. Залишаємо як слід висохнути.

Для спідниці беремо відрізок тканини розміром приблизно 10 х 40 см. Тканину призбируємо і стягуємо навколо тулуба ляльки так, щоб вона повністю закрила увесь кухоль. Вбрання ляльки-кухля готове

  Як створити театр кухлів у дитячому садку

Оздоблення

Лише після того, як на кухоль буде «одягнене» вбрання, виготовляємо кисті рук ляльки. З того самого матеріалу, що й тулуб — лоточків для сухих продуктів. Завдяки матеріалу, що нагадує пінопласт, кисті ляльки можна буде згинати та розгинати. Олівцем наносимо контур кисті, вирізаємо та вшиваємо заготовку в рукав блузки.

Потім розфарбовуємо обличчя. Для цього змішуємо гуаш із нерозведеним клеєм ПВА, надаючи суміші бажаного кольору, та фарбуємо. Поки обличчя сохне, робимо «очі»: розмочуємо в розчині клею ПВА шматочок паперової серветки і скачуємо з неї дві маленькі кульки однакового розміру. Приклеюємо кульки на обличчя, даємо висохнути, а відтак розмальовуємо. За таким принципом наклеюємо «брови», «ніс» та «губи», розмальовуємо їх.

На завершення діти оздоблюють вбрання ляльки різними деталями: нашивають стрічки та різні намистинки, із паперу роблять корону. Королева Музика готова!

  Як створити театр кухлів у дитячому садку

Керуємо лялькою-кухлем

За таким само принципом можна виготовити інших персонажів для театру кухлів.

Завдання педагога — допомогти дитині стати маленьким чарівником, який може сам виготовити свого найулюбленішого персонажа.

Щоб робота була наповнена музикою, організуйте музичні ігри-загадки про знаряддя, які допомагають у виготовленні ляльки.

Як керувати такою лялькою?

Тримайте кухоль за ручку і рухайте ним по столу або в повітрі, коли персонаж говорить. Коли ж мовчить — потрібно завмерти.

Діти із задоволенням озвучують своїх казкових героїв та проявляють ініціативу у створенні як нових історій, так і нових персонажів.

За матеріалом Тетяна Вовк,
музичного керівника ДНЗ № 46 «Сонечко», Чернівці

Підписка на статті

Щоб не пропустити жодної нової статті, підпишіться на розсилку

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

Зареєструймо наші взаємини!

І я Вам подарую цілий світ освіти:
 • допомагатиму розв’язати робочі завдання
 • запрошуватиму на освітні заходи
 • сповіщатиму про новини

Портал «Педрада»

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
Реєстрація за хвилину!
До світу освіти