text
Педрада

Атестація педагогів-«дошкільників», які працюють не за фахом

  • 6 лютого 2018
  • 4687

Під час атестації педагогам, які тривалий час працюють у закладах дошкільної освіти, але не мають відповідної педагогічної освіти, відмовляють у присвоєнні кваліфікаційних категорій та радять здобувати ще одну вищу, дошкільну, освіту. Чи правильно це?

Атестація педагогічних працівників:

За результатами атестації:

  • визначають відповідність педагогічного працівника посаді
  • присвоюють

► кваліфікаційні категорії

⇒ спеціаліст

⇒ спеціаліст 2-ї категорії

⇒ спеціаліст 1-ї категорії

⇒ спеціаліст вищої категорії

►​ педагогічні звання

⇒ вихователь-методист

⇒ старший вихователь

⇒ старший вчитель

⇒ вчитель-методист

⇒ практичний психолог — методист

⇒ керівник гуртка — методист

Атестація педагогів, які не мають відповідної освіти

За Типовим положенням передбачена можливість атестації педагогів, які не мають відповідної педагогічної освіти:

  • п. 3.26

⇒ особи з повною вищою педагогічною освітою або іншою повною вищою освітою, прийняті на посади педагогічних працівників за спеціальностями, фахівці з яких не готувалися вищими навчальними закладами або підготовлені у недостатній кількості, за умови проходження ними підвищення кваліфікації, атестуються

як такі, що мають відповідну освіту

  • п. 4.10

⇒ педагогічні працівники з повною вищою педагогічною або іншою повною вищою освітою, які до набрання чинності Законами України «Про дошкільну освіту»«Про загальну середню освіту»«Про професійно-технічну освіту»«Про вищу освіту» працювали й продовжують працювати у навчальних та інших закладах не за фахом, атестуються на відповідність займаній посаді з присвоєнням кваліфікаційних категорій та педагогічних звань

Норми цих пунктів застосовні з дати набрання чинності Типовим положенням — з 30.12.2010.

Присвоєння кваліфікаційних категорій

Застосовуючи пункти Типового положення, наведені вище, на відповідність займаній посаді з присвоєнням кваліфікаційних категорій у ЗДО атестують:

  • учителів усіх спеціальностей, зокрема вчителів-дефектологів та вчителів-логопедів

⇒ які мають вищу педагогічну або іншу вищу освіту за освітньо-кваліфікаційним рівнем спеціаліста або магістра

  • вихователів-методистів
  • соціальних педагогів
  • музичних керівників
  • інструкторів з фізкультури

Особа із повною вищою освітою, яка пройшла курси підвищення кваліфікації за посадою педагогічного працівника ЗДО, нарівні з іншими педагогами:

  • проходить атестацію
  • має право на присвоєння кваліфікаційної категорії та педагогічного звання.

З відповіді МОН України від 30.01.2018 № 2.4-227
на лист Асоціації працівників дошкільної освіти
«Щодо атестації педагогічних працівників закладів дошкільної освіти,
які працюють не за фахом»
від 29.01.2018 № 3

Підписка на статті

Щоб не пропустити жодної нової статті, підпишіться на розсилку

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль

Зареєструймо наші взаємини!

І я Вам подарую цілий світ освіти:
  • допомагатиму розв’язати робочі завдання
  • запрошуватиму на освітні заходи
  • сповіщатиму про новини

Портал «Педрада»

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
Реєстрація за хвилину!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль