Що організувати до Дня здоров’я в дитячому садку

9 лютого 2018
8472
Середній бал: 5 із 5

Як спонукати дітей вести здоровий спосіб життя? Проведіть заходи до Всесвітнього дня здоров’я

Готуємося до нового навчального року

7 квітня у всьому світі відзначають свято здоров’я. Всесвітня організація охорони здоров’я мала на меті підвищити рівень свідомості суспільства щодо глобальної проблеми охорони здоров’я, а також об’єднати зусилля світової спільноти для захисту здоров’я і благополуччя людей.

Робота з дітьми в цьому напрямі не повинна бути фрагментарною, а має логічно вплітатися у щоденне життя дітей.

Цього дня зверніть особливу увагу дошкільників на те, як вони можуть піклуватися про своє здоров’я.

У цікавій формі, з опорою на наочність розкажіть дітям про будову людського організму, особливості функціонування різних органів та систем, взаємозв’язок між нашим харчуванням та станом здоров’я. Для проведення бесіди з дітьми можете запросити медичну сестру чи лікаря-педіатра.

Прочитайте дітям казку Олександри Бичковської «Казка про те, як хлопчик Степанко здоров’я шукав». Обговорюючи пригоди хлопчика, зверніть увагу дошкільників на поради, які він отримував: «Хочеш бути здоровим, їж свіжі овочі», «Починай свій день з гімнастичних вправ», «Хто добре жує, той добре живе» тощо. Можете також скористатися сторінкою здоров’я від Надії Красоткіної, що містить «вірші-навчалочки на основі народної творчості» та запитання для обговорення кожного вірша.

Подивіться з дітьми мультфільми, зокрема із циклу «Азбука здоров’я» від «Смішариків» та за віршами Корнія Чуковського «Айболить» (Київнаукфільм, 1984) та «Мийдодір» (Союзмультфільм, 1954).

Проведіть консультацію для батьків щодо традиційних і нетрадиційних способів оздоровлення дошкільників.

Для закріплення отриманих знань організуйте для дітей інтелектуальну вікторину.

Наприкінці дня запропонуйте створити спільний  плакат «Ми — здорові малюки». Обговоріть з дітьми правила збереження та зміцнення здоров’я, запишіть їх на плакаті і розмістіть у груповому приміщенні.

Розкажіть дошкільникам, що зміцненню здоров’я сприяють заняття спортом, зокрема силові вправи. Повправлятися у виконанні таких вправ, уявивши себе сильними та відважними козаками, діти зможуть під час фізкультурного заняття на зразок «Козацького тренування».

logo