Проводимо інструктажі з питань охорони праці з працівниками дошкільних закладів

5565
Працівники навчальних закладів повинні проходити інструктажі з питань охорони праці. Розглянемо особливості їх проведення та оформлення результатів у журналах реєстрації інструктажів з питань охорони праці

Основним нормативно-правовим актом, що висуває вимоги до організації та проведення інструктажів з питань ОП, є Типове положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці (НПАОП 0.00-4.12-05), затверджене наказом Державного комітету України з нагляду за охороною праці від 26.01.2005 № 15 (далі — Типове положення).

Спеціальним нормативно-правовим документом, що регулює питання проведення інструктажів з питань ОП з працівниками галузі освіти, є Положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці в закладах, установах, організаціях, підприємствах, підпорядкованих Міністерству освіти і науки України, затверджене наказом Міністерства освіти і науки України від 18.04.2006 № 304 (далі — Положення № 304).

Єдину систему організації роботи з ОП, а також обов’язки керівників навчальних закладів та посадових осіб щодо забезпечення здорових і безпечних умов навчально-виховного процесу, запобігання травматизму його учасників визначено у Положенні про організацію роботи з охорони праці учасників навчально-виховного процесу в установах і навчальних закладах, затвердженому наказом Міністерства освіти і науки України від 01.08.2001 № 563 (далі — Положення № 563).

Порядок проведення інструктажів з питань охорони праці

Пунктом 3.1 Положення № 304 передбачено, що під час прийняття на роботу і в процесі роботи працівники установ та закладів освіти проходять інструктажі, навчання та перевірку знань з питань ОП, надання першої долікарської допомоги потерпілим від нещасних випадків, а також правил поведінки у разі виникнення аварій.

Відповідальність за організацію і здійснення інструктажів, навчання та перевірку знань працівників з питань ОП покладається на керівника установи та закладу освіти (п. 3.22 Положення № 304).

Контроль за проведенням інструктажів здійснюють Міністерство освіти і науки Автономної Республіки Крим, управління освіти і науки обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій та районні (міські) управління освіти місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування (пп. 3.2.18 розділу 3 Положення № 563).

Порядок проведення інструктажів з питань ОП з працівниками навчальних закладів визначено у розділі 5 «Організація проведення інструктажів з питань охорони праці, безпеки життєдіяльності» Положення № 304.

Порядок проведення інструктажів з питань ОП має бути визначений в окремому розділі локального Положення про навчання, інструктажі та перевірку знань з питань охорони праці, розробленому в навчальному закладі та затвердженому його керівником.


ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! Працівників, які не пройшли навчання, інструктаж і перевірку знань з питань ОП, не допускають до роботи. Працівники, які суміщають професії (посади), проходять інструктажі з питань ОП як за основною професією (посадою), так і за професією (посадою) за сумісництвом.


Інструктажі з питань ОП на робочому місці завершують перевіркою знань у вигляді усного опитування або за допомогою технічних засобів, а також перевіркою набутих навичок безпечних методів праці особою, яка проводила такі інструктажі (безпосереднім керівником робіт).

Перелік основних питань для проведення вступного інструктажу

За незадовільних результататів перевірки знань протягом 10-ти днів додатково проводять відповідний інструктаж і повторну перевірку знань працівника. Якщо результати задовільні — у Журналі реєстрації інструктажів з питань охорони праці на робочому місці ставлять свої підписи безпосередній керівник робіт та проінструктований працівник.

З огляду на характер і час проведення розрізняють види інструктажів з питань охорони праці, визначаючи періодичність їх проведення.

Оформлення результатів інструктажів з питань охорони праці

Запис про проведення вступного інструктажу роблять у Журналі реєстрації вступного інструктажу з питань охорони праці для працівників. Його зберігає служба охорони праці або відповідальний працівник.

Після проведення вступного інструктажу особа, яка провела інструктаж, та проінструктований працівник ставлять свої підписи у Журналі реєстрації вступного інструктажу з питань охорони праці для працівників.

Оформлення записів у Журналі реєстрації вступного інструктажу з питань охорони праці для працівників

Також роблять відповідні відмітки у наказі про прийняття працівника на роботу.

Приклад оформлення відмітки про проведення вступного інструктажу в наказі про прийняття працівника на роботу

Нормативно-правовими документами не визначено форму та порядок внесення відмітки про проведення вступного інструктажу до наказу про прийняття працівника на роботу. Тому це питання у навчальному закладі мають врегулювати самостійно.

Наприклад, особа, відповідальна за проведення вступного інструктажу, може зробити відмітку на зворотному боці наказу про прийняття працівника на роботу, оформленому на бланку типової форми № П-1, затвердженої наказом Державного комітету статистики України від 05.12.2008 № 489.

Варіант 1. Можна внести запис від руки:

18.09.2016. Вступний інструктаж з питань охорони праці проведено.
Фахівець з охорони праці         Тебешко            М. І. Тебешко

Варіант 2. Можна оформити таку відмітку у вигляді таблиці.

Так само оформлюють відмітку про проходження вступного інструктажу і в наказі про прийняття працівника на роботу, підготовленому за формою, відмінною від типової. У цьому випадку відмітку можна розмістити як на зворотному боці наказу, так і на лицьовому — нижче реквізитів «Підпис» та «Відмітка про ознайомлення з наказом» (за наявності вільного місця).

На відміну від вступного інструктажу, інструктажі з питань ОП на робочому місці — первинний, повторний, позаплановий, цільовий — проводить не фахівець з охорони праці навчального закладу, а безпосередній керівник робіт працівника. Тому саме він вносить запис до Журналу реєстрації інструктажів з питань охорони праці на робочому місці.

Оформлення записів у Журналі реєстрації інструктажів з питань охорони праці на робочому місці

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! Журнал реєстрації інструктажів з питань охорони праці на робочому місці зберігають у кожному структурному підрозділі навчального закладу, де є працівники, з якими необхідно проводити інструктажі з питань ОП на робочому місці.Ваша персональна добірка.

  Підписка на статті

  Щоб не пропустити жодної нової статті, підпишіться на розсилку

  Освітні заходи

  Освітні заходи

  Перевірте свої знання та здобудьте нові

  Взяти участь

  Інтернет-магазин

  Самое выгодное предложение

  Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

  Живе спілкування з редакцією
  Скачати листівки

  Книжкова полиця

  «Педагогічна рада в дошкільному навчальному закладі» від журналу «Практика управління дошкільним закладом»

  Електронна книга «Одна голова добре, а педрада — ліпше»

  для передплатників е-журналу «Практика управління дошкільним закладом»

  Читати книгу  © Цифрове видавництво MCFR, 2017. Усі права захищено

  Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

  
  • Ми в соцмережах
  Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

  57 секунд на реєстрацію
  І Ви отримаєте доступ до:
  форм та зразків
  фахових статей
  найсвіжіших новин галузі
  нормативних документів

  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  І користуйтеся матеріалами порталу «Педрада»!
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль

  Свято наближається…

  Привітайте колег із новим 2017/2018 навчальним роком!

  • перейдіть до розділу «1 Вересня»

  • скачайте вітальні листівки безплатно

  Даруймо одне одному святковий настрій — і буде нам щастя!

  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль