text
Педрада

Конкурсний прийом дітей до спеціалізованої школи: так/ні?

  • 16 лютого 2018
  • 1169

Спеціалізовані школи проводили приймання дітей до першого класу на конкурсній основі за розробленими правилами. Як бути цьогоріч з огляду на новий Закон про освіту?

Зараховувати учнів до закладів загальної середньої освіти можна на конкурсних засадах лише у випадках, якщо кількість поданих заяв на відповідний рівень загальної середньої освіти перевищує спроможність цього закладу (ст. 18 Закону України «Про загальну середню освіту»).

Як бачимо, в Законі про загальну середню освіту збережено можливість проведення конкурсу, зокрема й до початкової школи. При цьому одним із нормативно-правових актів, що мають бути затверджені МОН, є відповідний порядок зарахування, переведення, відрахування учнів державних і комунальних закладів загальної середньої освіти.

Вирізняють три основних типи закладів загальної середньої освіти:

  • початкова школа (І ступінь)
  • гімназія (ІІ ступінь)
  • ліцей (ІІІ ступінь).

Зауважте!

Заклад, що діє на всіх трьох ступенях, є ліцеєм за своїм типом із внутрішніми структурними підрозділами — початковою школою та гімназією.

Порядок конкурсного прийому

Питання порядку проведення конкурсу врегульовані в Інструкції про порядок конкурсного приймання дітей (учнів, вихованців) до гімназій, ліцеїв, колегіумів, спеціалізованих шкіл (шкіл-інтернатів).

Право на першочергове зарахування до початкової школи мають діти, які проживають на території обслуговування цієї школи.

Зауважте!

Інструкція чинна в частині, що не суперечить законам України.

Робоча група, створена МОН, нині працює над новим Законом про загальну середню освіту, у якому конкретизують механізми забезпечення доступності повної загальної середньої освіти, зокрема й початкової.

Зміни до статуту

Заклад загальної середньої освіти діє на підставі статуту. Його затверджує засновник або уповноважений ним орган (ч. 2 ст. 8 Закону про загальну середню освіту).

У підпункті 13 пункту 3 розділу XII  «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про освіту» установлено, що заклади освіти повинні переоформити установчі документи, аби привести їх у відповідність із цим Законом. Тож заклади освіти у майбутньому мають змінити свої статути.

Прийом до спеціалізованої школи

Як бачимо, спеціалізована школа І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням окремих предметів:

  • має стати, зрештою, ліцеєм
  • змінити статут протягом 5 років — до 28.09.2022.

Організувати конкурс до першого класу можна, якщо:

– реалізоване право на першочергове зарахування дітей території обслуговування

– кількість поданих заяв перевищує спроможність закладу.

З відповіді Володимира БОЖИНСЬКОГО,
державний експерт з питань державно-громадського управління освітою
директорату дошкільної та шкільної освіти МОН України
журнал «Практика управління закладом освіти»

Підписка на статті

Щоб не пропустити жодної нової статті, підпишіться на розсилку

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!

Зареєструймо наші взаємини!

І я Вам подарую цілий світ освіти:
  • допомагатиму розв’язати робочі завдання
  • запрошуватиму на освітні заходи
  • сповіщатиму про новини

Портал «Педрада»

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
Реєстрація за хвилину!