Інформація для стенду закладу освіти: як підготувати

26 липня 2022
2880
Середній бал: 5 із 5

Перед початком навчального року перегляньте інформаційні стенди. Дізнайтеся, як правильно розміщувати інформацію на стенді та що врахувати перед цим.

Новий закон про трудові відносини під час війни

Інформаційні стенди закладу дошкільної освіти — це естетично оформлені щити або стійки, які розміщують у переодягальнях груп, коридорах закладу дошкільної освіти та інших видимих місцях з метою подання актуальної та оперативної інформації для педагогів, вихованців та їхніх батьків.

Під час створення інформаційного стенда приділіть основну увагу таким моментам:

 • розміщення
 • грамотність та естетичність оформлення повідомлень
 • зручність та креативність подачі матеріалів
 • орієнтування на запити батьків.

Розміщуйте стенди в приміщеннях груп або місцях, де батьки очікують дітей.

Доки батьки чекають, вони мають змогу:

 • ознайомитися з корисною інформацією педагогічного, психологічного та організаційного спрямування
 • отримати оперативну інформацію із блоку оголошень
 • дізнатися про особливості функціонування закладу дошкільної освіти.

Добираючи інформацію для змістового наповнення інформаційних стендів, візьміть за основні такі критерії:

 • актуальність
 • доступність
 • чіткість викладення.

Не подавайте розлогі теоретичні матеріали. Набагато ліпше сприймаються практичні рекомендації щодо виховання, розвитку, збереження й зміцнення здоров’я, харчування дітей. Зазвичай користуються популярністю у батьків блоки інформації з порадами педагогів та інших фахівців: практичного психолога, медичного працівника, учителя-логопеда тощо.

Дуже важливо подавати інформацію в зручній для сприйняття формі:

 • обрати оптимальний шрифт і розмір шрифту для читабельності текстів
 • якісно відформатовувати тексти
 • застосовувати темний колір для шрифту основного тексту
 • виділяти заголовки й найважливіші повідомлення яскравими кольорами, іншим шрифтом, більшим кеглем (але не використовувати забагато способів привернення уваги).

Поділіть інформаційний стенд на два розділи:

 • звіти про проведені заходи — репортажі та фотографії з тематичних заходів, родинних свят, туристичних походів тощо
 • важлива інформація — оголошення, графіки роботи консультпункту, пам’ятки тощо.

Оздоблюйте інформаційний стенд ілюстраціями:

 • тематичними фото та зображеннями
 • малюнками та аплікаціями вихованців
 • фоторепортажами
 • колажами тощо.

Що врахувати під час підготовки інформаційного стенду

Добирайте інформацію ретельно та враховуйте умови свого дитячого садка. Ті інформаційні стенди, які діють в умовах конкретного закладу, не завжди спрацьовують в іншому, а деколи можуть навіть нашкодити роботі з дітьми та взаєминам у колективі і з батьками.

Підготовку матеріалів для дітей та їхніх батьків доручайте педагогічним працівникам вашого дитячого садка. Для педагогів готуйте інформацію самі, а за необхідності доручайте практичного психолога.

Інформацію обов’язково перевіряйте, щоб уникнути поширення неправдивої та неперевіреної інформації.

План підготовки стендової інформації

Інформація на стендах має відповідати циклограмі діяльності закладу й спрямовуватись на розв’язання актуальних завдань. Тому складіть план підготовки стендової інформації.

Крім того, враховуйте сезонні зміни в житті дошкільників. Також у інформаційних стендах давайте конкретні поради батькам і педагогам щодо особливостей організації діяльності вашого закладу освіти. Врахуйте питання оздоровлення та відпочинку.

Чого уникати в інформаційних стендах

Під час підготовки інформаційного стенду у закладі освіти особливу увагу звертайте на стилістичні та орфографічні помилки. Адже неграмотність, неакуратність, несмак можуть зашкодити не лише вашому особистому іміджу, а й іміджу вашого закладу освіти.

Крім того, у інформаційних стендах уникайте шаблонності. Інформацію готуйте так, щоб вона містила конкретні поради, сприяла налагодженню взаємин у педагогічному колективі, налаштовувала освітян на плідну працю, пошуки креативних рішень задач. Також пам’ятайте про батьківський колектив та намагайтеся у стендах сприяти активній участі батьків в освітньому процесі.

Яку інформацію розміщувати на стендах

Інформуйте батьків та педагогів про освітні інновації, цікаві заходи з життя закладу освіти, про досягнення окремих педагогів або педагогічного колективу. Крім того, періодично висвітлюйте на інформаційних стендах досягнення дітей. Це мотивуватиме їх розвиватися й надалі.

Інформація на стендах має випереджувати події, готувати до нових та цікавих заходів. Також важливо спонукати учасників освітнього процесу до професійного й особистісного зростання.

Не забувайте, що стенди мають мати системний характер, а також бути динамічними й цікаві для всіх учасників освітнього процесу.

Подбайте про своєчасне оновлення стендів. Матеріали друкуйте на якісному папері, додавайте ілюстрації, фотографії.

Для якості розміщеної інформації створіть скриньку порад і пропозицій. Де кожен зможе висловити свою думку та внести новизну для стендів.

 

logo