Заходи до родинного свята в дитсадку

705
Організуйте кілька активностей до Дня родини: створіть карту сімейних мрій, запропонуйте нові форми відпочинку та організуйте свято «Родина є у кожного»

Нагадайте дітям і дорослим, що триматися разом, допомагати, шанувати одне одного, підставляти плече, дарувати усмішку, робити кожен день щасливішим — це не лише необхідність, а й поклик серця.

Офіційно День родини в Україні почали відзначати відносно недавно — 8 липня 2012 року. Символічно, що саме в цей день православні християни вшановують святих Петра і Февронію — покровителів сім’ї та шлюбу.

Заходи до свята родини в дитсадкуСкачайте сценарій свята «Родина є у кожного»

Карта сімейних мрій

Порадьте своїм вихованцям та їхнім батькам відзначити День родини по-особливому: скласти «Карту мрій» — колаж із аплікаціями-бажаннями всіх членів родини — від наймолодших до найстарших. Для цього треба знайти в інтернеті, роздрукувати й вирізати кольорові картинки, що символізують певні мрії: відпочинок на морі, нове авто, поїздку до Діснейленду, яскраву іграшку тощо. Ілюстрації можна навіть намалювати власноруч. Кожну з них варто обговорити, щоб упевнитися, наскільки важливим є бажання, скільки часу потрібно на його реалізацію.

Елементи колажу потрібно приклеїти на ватман, а по центру — розмістити фото сім’ї. Аби «Карта мрій» почала «працювати» і «виконувати» бажання, її слід прикріпити на видному  місці. Так вона нагадуватиме членам родини про їхні прагнення та цілі. Час від часу «Карту мрій» треба доповнювати або оновлювати.

Майстер-клас для вихователів

Незвичні маршрути, ролі та свята

Кожна сім’я має улюблені місця відпочинку: парки, кафе, боулінг­клуби, кінотеатри. Ми звикаємо ходити одними й тими самими стежками. Іноді варто їх змінювати — піти не в парк, а до річки, купити продукти в іншому магазині, пограти не в боулінг, а в футбол, замість караоке — танці тощо.

На вихідних запропонуйте родинам ваших вихованців обмінятися ролями у сім’ї: нехай діти спробують побути дорослими й навпаки. Перед цим варто встановити правила, що допоможуть всім почуватися безпечно. Після гри бажано обговорити, чого кожен навчився, що зрозумів і що, можливо, хотів би змінити у своїй ролі.

Аби ще більше згуртувати родини, спонукайте дітей та батьків придумати сімейні свята — унікальні й притаманні саме їхній родині. Голов­не — врахувати уподобання кожного й спільні інтереси. Так, якщо сімейною пристрастю є складати пазли, раз на місяць можна святкувати День пазлів. По­особливому можна відзначати День, коли тато готує сніданок, Велодень, День, коли мама найбільше обіймає, тощо. Жодних обмежень! Варто лише пам’ятати, що святкування не слід зводити лише до банального обміну подарунками.

Казка вчить, як на світі жить

Свято в дитячому садку

До Дня родини пропонуємо провести в дитячому садку тематичне свято. Готуючись до нього, прочитайте дітям оповідання Василя Сухомлинського, Валентини Осєєвої, Івана Сенченка, Грицька Бойка за темою.

Обговоріть разом з дітьми ситуації, що виникають під час щоденного спілкування батьків та дітей, організуйте різні форми роботи з дошкільниками на теми:

 • «Вчимося бути вдячними»
 • «Хто в родині найголовніший»
 • «Що означає любити рідних»
 • «Як стати корисним для своєї родини» тощо.

Прочитайте дітям українські народні казки на кшталт «Коза і семеро козенят», «Дідова дочка і бабина дочка», «Як Івась шукав синьої квітки» та разом проаналізуйте стосунки між дорослими та дітьми в родині, зверніть увагу на роль дорослих у житті й вихованні дітей.

Напередодні свята запропонуйте дітям разом зі своїми рідними виготовити плакати на тему «Моя родина», на яких представити цікаві фото родинного дозвілля, зокрема свят. З дозволу батьків діти можуть принести сімейні реліквії, цікавинки, творчі вироби, аби прикрасити святкову залу. Крім того, запропонуйте дітям приготувати листівки-запрошення на свято для своїх рідних.

Сценарій родинного свята

Організуйте свято «Родина є у кожного». В ігровій манері на святі дошкільники усвідомлять грані хорошої та поганої поведінки, чемного поводження зі старшими. А ще пізнають просту істину, сказану Василем Сухомлинським: «Сім’я — це те первинне середовище, де людина повинна вчитися творити добро».

У програмі свята:

 • гра «Усі по хатинках!»
 • сценка «Сім господинь»
 • гра «Дядько є?»
 • сценка «Дві дитини»
 • сценка «Батько і три сини»
 • сценка «Дідусь і Внучка» (за Василем Сухомлинським)
 • пісні та вірші про сім’ю та ін.

Заходи до свята родини в дитсадкуСкачайте сценарій свята «Родина є у кожного»Підписка на статті

Щоб не пропустити жодної нової статті, підпишіться на розсилку

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Книжкова полиця
«Відкриваємо інклюзивний клас» від журналу «Практика управління закладом освіти»

Електронна книга «Медіаактивний навчальний заклад»

для передплатників е-журналу «Практика управління дошкільним закладом»

Читати книгу


© Цифрове видавництво MCFR, 2018. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу


 • Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль

Бажаєте читати далі — зареєструйтеся!

Долучайтеся до ПЕДРАДИ, бо Ви:
 • працюєте в освіті
 • любите те, що робите
 • націлені на розвиток

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І читатиму далі
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль