text
Педрада

Сторож дитсадка у відпустці: як його замінити

  • 2 серпня 2018
  • 1600

У закладі дошкільної освіти працюють двоє сторожів. Під час відпустки вони категорично відмовляються працювати один за одного, тобто чергувати протягом 24 днів день у день. Хто має у такій ситуації працювати за сторожа і як здійснюється оплата?

Посаду сторожа вводять у штатний розклад закладу дошкільної освіти, якщо немає можливості передати охорону приміщення на пульт позавідомчої охорони.

Штатні одиниці посади сторожа

Кількість штатних одиниць посади сторожа визначають відповідно до Міжгалузевих норм чисельності робітників, що обслуговують громадські будівлі.

Конкретні нормативи введення посад сторожів наведені в додатку № 1 до листа МОН України та ЦК Профспілки працівників освіти і науки України «Про застосування Типових штатних нормативів дошкільних навчальних закладів» від 18.02.2011 № 1/9-114, № 02-8/100.

Нормативи чисельності сторожів

Тривалість охорони об’єкта на добу

8 год.

12 год.

16 год.

24 год.

Чисельність,
чол.

1,7

2,5

3,4

5,0

Коефіцієнт, що враховує невиходи (щорічні відпустки, хвороби тощо), становить 1,15.

Тому загальну чисельність сторожів при тривалості охорони об’єкта 24 год. на добу визначають за формулою:

Чзч = 5,0 × 1,15 = 5,75 од.

► Як визначити кількість штатних посад сторожів у ЗДО

Умови заміни сторожа

Кодекс законів про працю України визначає:

  • при роботі в нічний час тривалість роботи (зміни) скорочується на одну годину (ст. 54)
  • це правило не поширюється на працівників, для яких уже передбачено скорочення робочого часу (ст. 51)
  • тривалість перерви в роботі між змінами має бути не меншою подвійної тривалості часу роботи в попередній зміні (включаючи і час перерви на обід) (ст. 59).
  • призначення працівника на роботу протягом двох змін підряд забороняється.

Тож для заміни тимчасово відсутнього сторожа на час його відпустки можна залучити:

  • будь-якого іншого працівника ЗДО
  • на умовах сумісництва
  • особу, яка не перебуває у трудових відносинах із керівником ЗДО
  • за строковим трудовим договором

Оплата праці за заміну сторожа

У кошторисах ЗДО передбачають видатки на оплату заміни працівників на період їхніх відпусток.

Тож і для заміни сторожів, які перебувають у відпустках, передбачають відповідні видатки на оплату праці інших працівників, які їх замінюватимуть.

Працю працівників, які замінюють тимчасово відсутнього сторожа, оплачують:

  • за фактично відпрацьований робочий час
  • виходячи з розміру посадового окладу чи годинної ставки заробітної плати, визначеної за посадою сторожа, зокрема й на умовах сумісництва.

З відповіді Антоніни КЛИМЕНКО, начальника управління соціально-економічного захисту ЦК Профспілки працівників освіти і науки України

Підписка на статті

Щоб не пропустити жодної нової статті, підпишіться на розсилку

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

Зареєструймо наші взаємини!

І я Вам подарую цілий світ освіти:
  • допомагатиму розв’язати робочі завдання
  • запрошуватиму на освітні заходи
  • сповіщатиму про новини

Портал «Педрада»

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
Реєстрація за хвилину!
До світу освіти