text
Педрада

Мінімум і максимум надбавки «за престижність праці»

  • 6 вересня 2018
  • 27500

Який мінімальний і максимальний розміри надбавки «за престижність праці» педагогічним працівникам? Чи можуть органи місцевого самоврядування впливати на розмір надбавки «за престижність праці» педагогічним працівникам?

Постановою від 11.01.2018 № 23 Кабмін вніс зміни до своєї постанови від 23.03.2011 № 373, внаслідок яких:

а) збільшено граничний розмір надбавки з 20% до 30% посадового окладу (ставки заробітної плати)

б) обмежено мінімальний розмір надбавки — не менше 5%.

Зарплата вчителя — 2019

Зауважте!

Законодавство не визначає диференціації розміру надбавки

Ні керівник закладу освіти, ні органи місцевого самоврядування не можуть «прив’язувати» надбавку до будь-яких показників, варіюючи її розмір залежно від, приміром:

  • кваліфікаційної категорії
  • стажу педагогічної роботи
  • типу закладу освіти
  • додатково виконуваних робіт
  • особистого внеску працівника у загальні результати роботи закладу тощо

Підстави не виплачувати надбавку не може бути

Нараховується надбавка на оклад/ставку

Посадові оклади директора та заступника директора: що формує їх розмір

Розмір надбавки «за престижність праці»

З 01.01.2018 право на надбавку в граничному розмірі 30% мають:

  • керівники закладів загальної середньої освіти
  • заступники директорів, посади яких віднесено до педагогічних працівників
  • вчителі.

Розмір надбавки не може бути меншим 20% — це встановлено пунктом 6.3.20 Галузевої угоди між МОН України та ЦК Профспілки працівників освіти і науки України на 2016-2020 роки. Положення ж Галузевої угоди:

  • діють безпосередньо
  • поширюються на працівників закладів освіти, які перебувають у сфері дії сторін Угоди
  • обовязкові для включення до колективних договорів, угод нижчого рівня.

Зауважте!

Сторони Галузевої угоди рекомендують керівникам закладів освіти встановлювати надбавку в максимальному розмірі (30%)

Оновлюєте колдоговір — врахуйте положення Галузевої угоди

 

З огляду на положення надбавку слід виплачувати:

дата набрання чинності

розмір

категорії працівників

  • з 01.01.2018

20%

педагогічні працівники закладів освіти:

  • дошкільної
  • позашкільної
  • професійно-технічної
  • вищої
  • післядипломної
  • методичних установ тощо
  • з 01.09.2018 

20–30%

Хто встановлює розмір надбавки «за престижність праці»

Розмір надбавки встановлює керівник закладу освіти (п. 1 Постанови № 373).

Органи місцевого самоврядування такими повноваженнями не наділені. Натомість обласні, міські, районні, селищні, сільські ради при затвердженні місцевих бюджетів зобов’язані у першочерговому порядку враховувати потребу в коштах на оплату праці працівників бюджетних установ відповідно до встановлених законодавством умов оплати праці та розміру мінімальної заробітної плати (ч. 4 ст. 77 Бюджетного кодексу).

За матеріалами ЦК Профспілки працівників освіти і науки України

Підписка на статті

Щоб не пропустити жодної нової статті, підпишіться на розсилку

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

Зареєструймо наші взаємини!

І я Вам подарую цілий світ освіти:
  • допомагатиму розв’язати робочі завдання
  • запрошуватиму на освітні заходи
  • сповіщатиму про новини

Портал «Педрада»

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
Реєстрація за хвилину!
До світу освіти