text
Педрада

Як підвищити зарплату педагогам закладів дошкільної освіти

  • 8 листопада 2018
  • 17031

10% і більше — таке збільшення розміру заробітної плати педагогічним працівникам, оплата праці яких не забезпечена з освітньої субвенції, спільно ініціюють МОН і Профспілка

У спільному листі «Про підвищення заробітної плати педагогічним працівникам закладів дошкільної, позашкільної, професійно-технічної, вищої освіти та установ освіти, науково-педагогічним працівникам» від 06.11.2018 МОН України та ЦК Профспілки працівників освіти і науки України дають відповідь на запитання щодо підвищення з вересня 2018 року посадових окладів і ставок заробітної плати педагогічним працівникам закладів освіти:

  • дошкільної
  • позашкільної
  • професійно-технічної
  • вищої.

⇒ Два листи про підвищення окладів і ставок у закладах освіти

Які підстави для підвищення

Підсумки виконання Державного бюджету України за перше півріччя 2018 року вказують на недостатність фінансового ресурсу для підвищення заробітної плати педагогам і, відповідно, можливості ухвалення рішення про збільшення розмірів посадових окладів, ставок заробітної плати.

⇒ Чому не було підвищення заробітної плати педагогам ЗДО у вересні?

Одначе існують інші законодавчі підстави для збільшення заробітної плати педагогічним працівникам комунальних та державних закладів освіти у межах законодавчо встановлених обсягів видатків.

Так, керівники закладів освіти мають право встановлювати надбавки до 50% посадового окладу (ставки заробітної плати, тарифної ставки) за:

  • високі досягнення у праці
  • виконання особливо важливої роботи
  • складність, напруженість у роботі.

Зменшення розміру надбавки за «престижність праці»: правомірне чи ні

Підставою для встановлення надбавок є наказ керівника закладу освіти за погодженням із виборним профспілковим органом.

Наказ видають відповідно до:

  • пункту 3 постанови КМУ «Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» від 30.08.2002 № 1298
  • пункту 4 наказу МОН України «Про впорядкування умов оплати праці та затвердження схем тарифних розрядів працівників навчальних закладів, установ освіти та наукових установ» від 26.09.2005 № 557.

Відколи підвищувати

Тому МОН України та ЦК Профспілки рекомендують керівникам закладів освіти, зокрема й дошкільної, з 1 листопада прийняти рішення про встановлення педагогічним працівникам відповідних надбавок у розмірі 10% і більше відсотків посадового окладу (ставки заробітної плати) у межах законодавчо встановлених обсягів видатків.

Підписка на статті

Щоб не пропустити жодної нової статті, підпишіться на розсилку

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

Зареєструймо наші взаємини!

І я Вам подарую цілий світ освіти:
  • допомагатиму розв’язати робочі завдання
  • запрошуватиму на освітні заходи
  • сповіщатиму про новини

Портал «Педрада»

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
Реєстрація за хвилину!
До світу освіти