Замовте видання онлайн або телефонуйте 0 800 212 012. Дзвінки безплатні

Активуйте подарунковий демодоступ

Практика управління дошкільним закладом

Все знаєте про День працівників освіти?

2 жовтня 2019
1305
Середній бал: 0 із 5
Засновниця проєкту безкоштовної онлайн консультації вчителів Pro.Школу

Напередодні Дня працівників освіти розповідаємо про його історію та традиції святкування в Україні

На сайт безкоштовної консультації вчителів PRO.Школу надійшло кілька питань про доцільність святкування Дня працівників освіти. Хто його вигадав та про що він говорить? В Україні День працівників освіти святкують в першу неділю жовтня. Звісно, вітають освітян напередодні — у п’ятницю. І вже цього тижня, всі школи вітатимуть педагогів 4 жовтня, хоч саме свято припадає на 6 жовтня. Спробуємо розібратися в історії та важливості цього дня.

Що в державному стандарті базової освіти

Історія свята Дня працівників освіти

В нашій країні День учителя вперше неофіційно відзначили ще 1965 року, а вже у 1980 році свято визнали офіційним.

Вже тоді свято почало асоціюватися з подарунками та квітами. Але насправді, семантика цього свята, його значення – не про дарунки, а про глибоку подяку та пошану. Адже варто дякувати педагогам не лише за їх роботу, а й за вплив, значення та видатні вчинки. Історія знає чимало прикладів, коли простий учитель змінював життя дитини, класу та цілого міста.

Одного разу в Нью-Йорку

Наприклад, у школі, куди прийшла вчитель музики з Нью-Йорка Меліса Сальгеро, її предмет не викладався понад 30 років. Ба більше, там навіть не було музичних інструментів та коштів на їхнє придбання. До того ж сама школа знаходилася в кримінальному районі — Бронксі — у якому 60% дітей живуть за межею бідності.

Меліса не здалася, а почала долати проблем. Після великої кількості запитів на гранти, їй вдалося здобути для школи необхідні інструменти. Її музична програма мала великий успіх – діти, що займалися у Меліси, не лише навчилися музики, а й стали краще поводитись і вчитись. За результатами роботи Меліса отримала премію кращого музичного вчителя Америки.

Український педагог-експериментатор

Видатні приклади серед педагогів є і в Україні. Наприклад, Сергій Петрович — учитель технології та інформатики у Вінницькій школі № 16 та Вінницькому коледжі НУХТ.

Пан Сергій мав серйозні проблеми зі слухом впродовж 10 років, але не припиняв роботу вчителем. Водночас він захистив дисертацію та вигравав гранти для коледжу. Серед його головних розробок — ідея «СМАРТ-кабінету фізики». Разом із колегою він вмонтував різні датчики в стіни кабінету, які учні використовують для навчання та написання робіт.

Цього року Сергія Петровича номіновано на GlobalTeachersPrizeUkraine. І це ще раз свідчить, що вчитель має неймовірну силу змінювати світ довкола себе та впливати на майбутнє інших.

Тому важливо не формальне святкування Дня Вчителя, а увага і повага до вчителів.

Традиції святкування Дня працівників освіти

  1. Традиційний спосіб святкування Дня працівників освіти — святковий концерт. Окрім того, це завжди п’ятниця, а отже – скорочений день. Ідеальний варіант, аби учні могли розкрити свої таланти, зайвий раз вигадати креативні номери та підготувати виступи.
  2. Не менш цікавий спосіб святкування Дня працівників освіти — День самоврядування. Що це? Зміна правил, коли вчителі перекладають свої обв’язки на старшокласників. Вони можуть проводити уроки в молодших класах, виконувати обов’язки директора школи та його заступників.

Окрім того, самоврядування тісно переплітається з основними компетенціями Нової української школи. Учні отримують не лише певні знання з предметів, а й вчаться планувати та проводити заходи, генерувати ідеї, виступати перед аудиторією слухачів.

Головна мета самоврядування — підтримати учнів, які хочуть брати активну участь в громадському житті. Саме тому варто дозволити їм організувати все самостійно, не контролювати, а лише вказувати напрямок. Зрештою, чому б дійсно не відпочити на День вчителя?

Проєкт Pro.школу також вітає вас із професійним святом. І нагадуємо, що ви завжди можете звернутися до нас за підтримкою та юридичною порадою.

logo
57 секунд зараз = доступ до документів постійно!

Зареєструйтеся —
і скачуйте все! 
 
Зразки та форми документів закладу освіти, інфографіку, рекомендації експертів...

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся
57 секунд зараз = доступ до документів постійно!

Зареєструйтеся —
і скачуйте все! 
 
Зразки та форми документів закладу освіти, інфографіку, рекомендації експертів...

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

Зареєструймо наші взаємини!

І я Вам подарую цілий світ освіти:
  • допомагатиму розв’язати робочі завдання
  • запрошуватиму на освітні заходи
  • сповіщатиму про новини

Портал «Педрада»

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
Реєстрація за хвилину!
Зареєструватися