Як завершити навчальний рік: рекомендації

14 квітня 2021
34681
Середній бал: 5 із 5

Як та коли закінчиться навчальний рік? Чи скасують ДПА у формі ЗНО та інші питання, які турбують освітян та учнів.

Працівник відмовляється від вакцинації: чи допускати до роботи

Хто вирішує як завершити рік 

Кожен заклад загальної середньої освіти та його педагогічна рада вирішує, як завершити навчальний рік. У межах академічної автономії питання організації виконання освітньої програми, навчального плану та освітнього процесу — це внутрішнє питання кожного закладу.

Не зважаючи на карантин, потрібно забезпечити права учнів на продовження здобуття освіти, зокрема в установленому порядку:

  • перевести учнів до наступного класу;
  • видати свідоцтва досягнень (табелі) та документи про освіту випускникам.

Сценарій завершення навчального року

Які недоліки самоорганізації можуть завадити учням успішно скласти ЗНО?

ДПА для учнів 4-х і 9-х класів ДПА буде скасована.

Крім того, Верховна Рада ухвалила в цілому законопроєкт щодо окремих питань завершення навчального року, який передбачає звільнення випускників повної середньої освіти від обов'язкового проходження державної підсумкової атестації у формі ЗНО.

Здобувачі освіти, які цього року завершують здобуття повної загальної середньої освіти, будуть звільнені від проходження державної підсумкової атестації через здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби.

Протокол державної підсумкової атестації

«Установити, що у зв’язку із здійсненням заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), здобувачі освіти, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти у 2020/2021 навчальному році, звільняються від проходження державної підсумкової атестації.

Здобувачі освіти, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти у 2020/2021 навчальному році, мають право пройти державну підсумкову атестацію, у тому числі у формі зовнішнього незалежного оцінювання, за власним бажанням».

Завершення навчального року для випускників

Зокрема, директорка Департаменту освіти і науки Києва Олена Фіданян пропонує ревізувати навчальні програми й завершити вивчення нового матеріалу для випускників 11-х класів до кінця квітня.

«Ми пропонуємо провести навчальний процес у травні за принципом освітнього трансформера, розбивши випускників не за класами, а за групами, з урахуванням обраного ними профілю подальшого навчання вже за межами рідної школи; дні перед ЗНО перетворити на дні предметного занурення (колись це називалося консультаціями перед екзаменом)».

Пробне ЗНО

Пробне ЗНО уже відбулося 10 квітня. Однак, у Києві, Чернігівській та Миколаївській областях його перенесли на 24 квітня. Після тестування в кабінетах учасників будуть розміщені всі зошити пробного ЗНО та бланки відповідей до них. Учасники зможуть занести відповіді до всіх тестів пробного ЗНО (незалежно від того, на який тест вони реєструвалися) до спеціального сервісу визначення результатів і вже 30 квітня всі ті, хто це зробили, знатимуть свої результати.

Хто реєструватиме на COVID-вакцинацію працівників закладів освіти

Продовження навчання через карантин

У деяких закладах освіти ширяться думки щодо подовження навчального року у зв’язку зі значними втратами в якості навчання через його проведення онлайн.

При цьому варто врахувати, що держава гарантує академічну, організаційну, фінансову й кадрову автономії, які визначають дії закладів освіти в тому числі в умовах пандемії щодо реалізації освітнього процесу.

За нормою закону «Про повну загальну середню освіту», тривалість навчального року має становити 175 днів. Навчальний рік починається 1 вересня й закінчується не пізніше 1 липня.

logo