Творчий метод Стефана Недериці: по слідах вебінару

8 червня 2020
1270
Середній бал: 5 із 5

На початку червня Стефан Недериця та редакція журналу «Музичний керівник» провели вебінар. Ознайомтеся із творчим методом та практичними порадами лектора. Бонус — скачайте презентацію з аудіозаписами класичної музики, на яку накладено звуки живої природи — спів птахів, шум води, спів кітів тощо

Стефан Недериця — диригент, педагог, музикотерапевт, керівник видавництва «Класика». Усе більше музичних педагогів дізнаються про його диски та книги й охоче користуються ними. У чому ж, на думку пана Стефана, секрет вдалого музичного виховання?

Семеро Козенят на новий лад — сценарій розваги + фонограми

Що раніше — то ліпше

Починати знайомити дітей з класичною музикою слід якнайраніше. Оптимально — до народження! Адже коли майбутня мама «заряджається» високоякісною класичною музикою — особливо творами Вольфганга Амадея Моцарта — у дитини активніше формуються клітини мозку, налагоджуються синаптичні зв’язки, що «відповідатимуть» за здібності й таланти дитини.  

Музика та природа — звукове взаємозбагачення

Якщо міксувати звучання класичної музики зі звуками живої природи — отримуємо сполучення, фантастичне за своїм впливом на стан та розвиток дітей. Звуки природи надають класичній музиці додаткового виміру гармонійності та позитивної емоційності. Сприймання цього звукового комплексу стимулює в дітей пам’ять, уяву, естетичне відчуття тощо.

Які звуки природи найліпше сполучити з музикою, треба вирішувати у кожному конкретному творі. Утім обирати можна з усього різноманіття звуків — шум вітру, дощу чи моря; сюрчання коників; спів китів чи посвисти дельфінів; спів птахів тощо.

Фольклор — колиска всієї музики

Знайомити маленьких дітей із рідним фольклором надзвичайно бажано — пропонувати дітям казки, пісні, рухливі ігри, гру на простих народних музичних інструментах тощо. Із чого ж починати це знайомство? — звичайно, з маминої колискової. Це найпростіший і водночас найліпший шлях заронити в дитячу душу любов та прагнення до музики, зокрема й до музики рідного краю. А ще спів колискових — прекрасний спосіб для самої мами заспокоїтися та відновити емоційну рівновагу!

Класика не боїться переінструментування

У дітей, надто маленьких, є улюблені тембри музичних інструментів, які вони охоче сприймають і на які завжди позитивно реагують. Це — дзвоники, трикутник, металофон, ксилофон та інші «дзвінкі» звучання. Тож варто переоркестровувати в «дитячих» тембрах класичні твори, особливо яскраві, характерні — як-от Турецький марш Моцарта.

P.S. Вебінар Стефана Недериці можна передивитися за посиланням — для зареєстрованих учасників.

P.P.S. Усі книжки та диски, про які йшлося під час вебінару, можна знайти на сайті видавництва «Класика».

logo