План роботи освітнього середовища в НУШ на 2021 рік

25 грудня 2020
1824
Середній бал: 5 із 5

Уряд затвердив план заходів на 2021 рік для формування в учнів Нової української школи культури здорового харчування та рухової активності

План роботи освітнього середовища в НУШ на 2021 рік

Санітарний регламент для закладів освіти: ВРАХУЙТЕ ВАЖЛИВЕ

Кабінет Міністрів України ухвалив план роботи з реалізації Національної стратегії безпечного і здорового освітнього середовища в Новій українській школі на 2021 рік. Затвердження документу відбулося під час засідання уряду 23 грудня 2020 року.

«Національна стратегія, схвалена Указом Президента, має на меті побудову безпечного та здорового освітнього середовища. План заходів з реалізації Національної стратегії на 2021 рік передбачає оновлення матеріально-технічної бази для занять фізичною культурою, забезпечення фізичного та психологічного комфорту, зокрема й для дітей з особливими освітніми потребами, навчання правильним харчовим звичкам та оновлення підходів до роботи психологічної служби шкіл. Безпечні та комфортні умови навчання – передумова надання якісних освітніх послуг, а збереження здоров'я учнів та формування у них звичок здорового способу життя – спільне завдання МОН, шкіл і батьків. Для нас також важлива увага до умов роботи вчителів, сприяння їх здоровому харчуванню та руховій активності», – наголосив Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет.

Ухвалений план роботи відповідає Національній стратегії розбудови безпечного і здорового освітнього середовища у НУШ, яку ухвалили в травні. Стратегія розвитку розрахована на період до 2024 року.

Заплановані заходи з реалізації Національної стратегії розбудови безпечного і здорового освітнього середовища в Новій українській школі спрямовані на забезпечення:

 1. здоров’язбережувальної складової шкільної освіти;
 2. комплексного розвитку фізичної культури та посилення рухової активності дітей;
 3. здорового харчування, формування культури харчування та правильних харчових звичок;
 4. удосконалення медичного обслуговування учнів та працівників закладів освіти;
 5. ефективного психологічного забезпечення освітнього процесу;
 6. підготовки педагогічних працівників до реалізації здоров’язбережувальної складової освіти, піклування про їхнє здоров’я;
 7. безпечності, доступності та

  інклюзивності освітнього середовища

 8. міжсекторальної взаємодії органів влади та установ, залучення соціальних інституцій до процесів розбудови безпечного і здорового освітнього середовища.

Здоров’язбережувальний компонент необхідно реалізовувати як під час вивчення різних предметів та інтегрованих курсів, так і під час перерв між заняттями. Таким чином, учні зможуть здійснювати рухову активність, а вчителі – приділяти увагу вправам для постави та очей, проводити «рухливі перерви». Також для вчителів буде організовано тренінгове навчання щодо оволодіння навичками  надання домедичної допомоги.

Серед основних пріоритетів плану розбудови є інклюзивне навчання. Через що, у стратегії заходів передбачено, що протягом 2021 року має бути розширено мережу інклюзивно-ресурсних центрів, проведено апробацію та визначено єдиний механізми супроводу учнів під час інклюзивного навчання.

Окрім того, план заходів на 2021 рік передбачає:

 • оновлення матеріально-технічної бази для занять фізичною культурою;
 • забезпечення фізичного та психологічного комфорту, зокрема й для дітей з особливими освітніми потребами;
 • навчання харчових звичок;
 • оновлення підходів до роботи психологічної служби шкіл.

Реалізація пунктів Національної стратегії передбачена на період 2020-2024 років. На підставі визначених стратегічних цілей та завдань Кабінет Міністрів України щороку затверджує план заходів на поточний рік щодо реалізації Національної стратегії, забезпечує його виконання на засадах відкритості та прозорості, звітує про його виконання.

logo