Телефонуйте 0 800 212 012, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

Активуйте подарунковий доступ >

Педрада

Чи є завiдувач дошкiльного навчального закладу розпорядником бюджетних коштiв

  • 24 жовтня 2013
  • 48

Основним документом, що регулює бюджетний процес у країнi, є Бюджетний кодекс України (БК). Для здiйснення програм та заходiв, що реалiзуються за рахунок коштiв бюджету, бюджетнi асигнування надаються розпорядникам бюджетних коштiв

Розпорядниками бюджетних коштiв є бюджетнi установи в особi їх керiвникiв, уповноваженi на отримання бюджетних асигнувань, взяття бюджетних зобов’язань та здiйснення видаткiв з бюджету.

Вiдповiдно до розпорядники бюджетних коштiв залежно вiд обсягу наданих прав подiляються на:

  • головних розпорядникiв бюджетних коштiв;
  • розпорядникiв бюджетних коштiв нижчого рiвня.

Увага!

Подiл розпорядникiв бюджетних коштiв на ступенi залежить вiд структури управлiння галуззю економiки чи соцiально-культурної сфери, а також вiд того, з якого бюджету здiйснюється вiдкриття (видiлення) асигнувань розпорядникам i одержувачам бюджетних коштiв.

Вiдповiдно до головнi розпорядники бюджетних коштiв — бюджетнi установи в особi їх керiвникiв — отримують повноваження через установлення бюджетних призначень, а розпорядники бюджетних коштiв нижчого рiвня — бюджетнi установи в особi їх керiвникiв — уповноваженi на отримання бюджетних асигнувань, взяття бюджетних зобов’язань та здiйснення видаткiв бюджету.

Розпорядники бюджетних коштiв нижчого рiвня подiляються на розпорядникiв коштiв другого та третього ступенiв.

Розпорядниками коштiв третього ступеня є бюджетнi установи в особi їх керiвникiв, якi уповноваженi на отримання асигнувань, прийняття зобов’язань та здiйснення виплат з бюджету на виконання функцiй самої установи, яку вони очолюють, i на розподiл коштiв безпосередньо пiдпорядкованим їм одержувачам. Тож дошкiльний навчальний заклад в особi завiдувача належить до розпорядникiв коштiв третього ступеня.

Вiдповiдно до , керiвник розпоряджається в установленому порядку майном, коштами дошкiльного закладу i вiдповiдає за дотримання фiнансової дисциплiни та збереження матерiально-технiчної бази дошкiльного навчального закладу.

Завiдувач дошкiльного навчального закладу, як розпорядник бюджетних коштiв, має право брати бюджетнi зобов’язання витрачати бюджетнi кошти на цiлi та в межах, установлених затвердженими кошторисами, планами асигнувань загального фонду бюджету, планами надання кредитiв iз загального фонду бюджету, планами спецiального фонду.

Підписка на статті

Щоб не пропустити жодної нової статті, підпишіться на розсилку

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах

Зареєструймо наші взаємини!

І я Вам подарую цілий світ освіти:
  • допомагатиму розв’язати робочі завдання
  • запрошуватиму на освітні заходи
  • сповіщатиму про новини

Портал «Педрада»

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
Реєстрація за хвилину!
До світу освіти