Телефонуйте 0 800 212 012, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

Активуйте подарунковий доступ >

Педрада

Право обслуговувального та навчально­-допомiжного персоналу на матерiальну допомогу

  • 25 жовтня 2013
  • 26

Чи мають право на матерiальну допомогу працiвники навчального закладу з числа обслуговувального та навчально-допомiжного персоналу?

Керiвникам бюджетних установ надано право в межах фонду заробiтної плати, затвердженого в кошторисах доходiв i видаткiв, надавати працiвникам матерiальну допомогу, зокрема на оздоровлення, в сумi не бiльше нiж один посадовий оклад на рiк, крiм матерiальної допомоги на поховання. Таке право передбачено та .

Матерiальну допомогу зазвичай надають працiвникам за їхнього скрутного фiнансового становища до щорiчної основної вiдпустки (на оздоровлення), у зв’язку з народженням дитини, на лiкування тощо.

Керiвник бюджетної установи ухвалює рiшення про надання працiвниковi матерiальної допомоги, зокрема й на оздоровлення, з огляду на обсяги фонду заробiтної плати. Розмiр такої допомогине може перевищувати посадового окладу (ставки заробiтної плати) конкретного працiвника, за винятком суми матерiальної допомоги на поховання. На виплату матерiальної допомоги керiвник бюджетної установи може спрямовувати також кошти, збереженi зав­дяки економiї фонду заробiтної плати у певний перiод.

У колективному договорi порядок надання матерiальної допомоги визначають залежно вiд її виду у роздiлах «Оплата працi» або «Соцiально-трудовi пiльги, гарантiї i компенсацiї», де може бути встановлено i розмiр самої допомоги.

Ураховуючи реальнi фiнансовi можливостi вiдповiдного бюджету, а також положення колективного договору, у кошторисi конкретизують розмiриокремих видiв матерiальної допомоги, передбачених нормативними документами. Зокрема, така допомога може бути надана i в меншому розмiрi.

Пiд час обчислення розмiру матерiальної допомоги слiд ураховувати, що згiдно з , пiдвищення утворюють новi ставки заробiтної плати (посадовi оклади). Тобто розмiр матерiальної допомоги розраховують на основi новоствореної ставки заробiтної плати (посадового окладу).

Щоб отримати матерiальну допомогу, працiвник навчального закладу має подати заяву, вказавши у нiй причину, у зв’язку з якою вiн просить надати йому матерiальну допомогу. Заява з вiдповiдною вiзою керiвника навчального закладу є пiдставою для оформлення наказу про надання працiвниковi матерiальної допомоги. У наказi зазначають пункт колективного договору, вiдповiдно до якого надають матерiальну допомогу, та її розмiр.

Як бачимо, рiшення про надання матерiальної допомоги працiвниковi, зокрема й на оздоровлення, ухвалює керiвник навчального закладу з огляду на обсяги фонду оплати працi. Обмеженьщодо надання матерiальної допомоги певним категорiям працiвникiв не встановлено.

Підписка на статті

Щоб не пропустити жодної нової статті, підпишіться на розсилку

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
57 секунд зараз = доступ до документів постійно!

Зареєструйтеся —
і скачуйте все! 
 
Зразки та форми документів закладу освіти, інфографіку, рекомендації експертів...

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

Зареєструймо наші взаємини!

І я Вам подарую цілий світ освіти:
  • допомагатиму розв’язати робочі завдання
  • запрошуватиму на освітні заходи
  • сповіщатиму про новини

Портал «Педрада»

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
Реєстрація за хвилину!
До світу освіти