Правомiрнiсть скорочень посад у навчально-виховному комплексi

155

Навчально-виховний комплекс «дошкiльний навчальний заклад — загальноосвiтнiй навчальний заклад», «загальноосвiтнiй навчальний заклад — дошкiльний навчальний заклад» дiє вiдповiдно до (далi— Положення № 306).

Навчально-виховний комплекс створюють за рiшенням мiсцевих органiв виконавчої влади та органiв мiсцевого самоврядування для забезпечення реалiзацiї права громадян на здобуття дошкiльної та загальної середньої освiти.

Вiн складається з двох пiдроздiлiв — дошкiльного та шкiльного. Дошкiльний пiдроздiл забезпечує надання дошкiльної освiти дiтям вiком вiд трьох до шести (семи) рокiв, а шкiльний — забезпечує надання загальної середньої освiти.

Дiяльнiсть структурних пiдроздiлiв навчально-виховного комплексу провадиться вiдповiдно до Законiв України та , а також iнших нормативно-правових актiв, зокрема Положення № 306 та розробленого на його основi статуту навчального закладу.

Щодо введення у штатний розпис навчально-виховного комплексу «дошкiльний навчальний заклад — загальноосвiтнiй навчальний заклад», «загальноосвiтнiй навчальний заклад — дошкiльний навчальний заклад» посад, то згiдно з штатний розпис навчально-виховного комплексу встановлює вiдповiдний орган управлiння освiтою на основi Типових штатних нормативiв, затверджених Мiнiстерством освiти i науки України за погодженням iз Мiнiстерством фiнансiв України.

На даний час таких Типових штатних нормативiв не затверджено. Тому пiд час введення у штатний розпис навчально-виховного комплексу певних посад для шкiльного структурного пiдроздiлунеобхiдно застосовувати , а для дошкiльного— .

Якщо передбаченими штатним одиницям не може бути забезпечено нормальне функцiонування навчального закладу, додатковi штатнi одиницi посад можуть бути введенi за рiшенням мiсцевих органiв виконавчої влади та мiсцевого самоврядування з видiленням для цього необхiдного фонду оплати працi.

До власних повноважень виконавчих органiв сiльських, селищних, мiських рад у сферi освiти вiднесено зокрема управлiння закладами освiти, органiзацiя їх матерiально-технiчного, фiнансового забезпечення, створення необхiдних умов для виховання дiтей, сприяння дiяльностi дошкiльних закладiв тощо.

У зв’язку з внесенням Законом України вiд 28.12.2014 № 79-VII змiн у Бюджетний кодекс України вiд 08.07.2010 № 2456-VI (БК), зокрема до , видатки на дошкiльну освiтуздiйснюються з районних бюджетiв. Мiжбюджетнi трансферти з державного бюджету мiсцевим бюджетам на дошкiльну освiту зараз не видiляються.

Згiдно зi мiсцевим бюджетам з державного бюджету надається такий мiжбюджетний трансферт, як освiтня субвенцiя, що спрямовується зокрема на оплату поточних видаткiв шкiльних вiддiлень навчально-виховних комплексiв «дошкiльний навчальний заклад — загальноосвiтнiй навчальний заклад», «загальноосвiтнiй навчальний заклад — дошкiльний навчальний заклад».

Увага!

Вiдповiдно до вiдповiднi мiсцевi ради при затвердженнi мiсцевих бюджетiв мають врахувати обсяги мiжбюджетних трансфертiв та iншi положення, необхiднi для формування мiсцевих бюджетiв.

передбачено, що мiськi, районнi, селищнi, сiльськi ради при затвердженнi вiдповiдних бюджетiв враховують у першочерговому порядку потребу в коштах на оплату працi працiвникiв бюджетних установ вiдповiдно до встановлених законодавством України умов оплати працi та розмiру мiнiмальної заробiтної плати.

Тому прийняття мiською радою рiшення про введення певних посад до штатного розпису навчально-виховного комплексу з видiленням для їх утримання вiдповiдних коштiв є правомочним, та таким, що забезпечує реалiзацiю власних самоврядних повноважень мiсцевих рад.Ваша персональна добірка.

  Підписка на статті

  Щоб не пропустити жодної нової статті, підпишіться на розсилку

  Освітні заходи

  Освітні заходи

  Перевірте свої знання та здобудьте нові

  Взяти участь

  Інтернет-магазин

  Самое выгодное предложение

  Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

  Живе спілкування з редакцією

  Книжкова полиця

  «Педагогічна рада в дошкільному навчальному закладі» від журналу «Практика управління дошкільним закладом»

  Електронна книга «Одна голова добре, а педрада — ліпше»

  для передплатників е-журналу «Практика управління дошкільним закладом»

  Читати книгу

  Розсилка  © Цифрове видавництво MCFR, 2017. Усі права захищено

  Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

  
  • Ми в соцмережах
  Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

  57 секунд на реєстрацію
  І Ви отримаєте доступ до:
  форм та зразків
  фахових статей
  найсвіжіших новин галузі
  нормативних документів

  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  І користуйтеся матеріалами порталу «Педрада»!
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль

  Даруємо Вам 47 стікерів

  Зареєструйтеся на порталі — і гайда до розділу «Стікери»:

  • плакати для інфостендів

  • інфографіка з питань освіти

  • фахові підказки й нагадувалки

  Скачуйте безплатно
  прикрашайте освітній простір

  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль