Телефонуйте 0 800 212 012, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

Активуйте подарунковий доступ >

Педрада

Оплата працi вчителя при сумiщеннi посад

  • 3 грудня 2013
  • 31

За результатами атестацiї, проведеної у 2009 роцi, учителю фiзики у загальноосвiтнiй школi-iнтернатi було присвоєно квалiфiкацiйну категорiю «спецiалiст вищої категорiї». У 2013/2014 навчальному роцi його педагогiчне навантаження становить 9 годин фiзики та 0,5 ставки вихователя 10 класу. Як слiд здiйснювати оплату працi за години навантаження цього вчителя на посадi вихователя? Чи потрiбно його атестувати на посадi вихователя?

Питання оплати працi регулює (далi — КЗпП) та iншi нормативно-правовi акти. Зокрема, вiдповiдно до посадовi оклади службовцям установлює власник або уповноважений ним орган вiдповiдно до посади i квалiфiкацiї працiвника. За результатами атестацiї власник або уповноважений ним орган має право змiнювати посадовi оклади службовцям у межах затверджених у встановленому порядку мiнiмальних i максимальних розмiрiв окладiв на вiдповiднiй посадi. Така сама норма мiститься у .

Тобто визначати розмiр оплати працi при довантаженнi годинами на iншiй посадi має власник або уповноважений ним орган. При цьому головним критерiєм, за яким визначають тарифний розряд такому працiвнику, є рiвень його квалiфiкацiї.

Оскiльки за результатами атестацiї на посадi вчителя фiзики було присвоєно квалiфiкацiйну категорiю «спецiалiст вищої категорiї», то при довантаженнi годинами на посадi вихователя власник або уповноважений ним орган має встановити тарифний розряд вiдповiдно до квалiфiкацiї цього вчителя. Встановлення педагогiчному працiвнику, який має квалiфiкацiйну категорiю «спецiалiст вищої категорiї», найнижчої квалiфiкацiйної категорiї (тарифного розряду) на iншiй посадi суперечить нормам трудового законодавства.

Вiдповiдно до (далi — Типове положення), при сумiщеннi працiвниками педагогiчних посад в одному навчальному закладi їх атестацiя здiйснюється з кожної iз займаних посад.

Атестацiю педагогiчних працiвникiв проводять, як правило, один раз на п’ять рокiв. Педагогiчний працiвник, який у рiк чергової атестацiї сумiщає педагогiчнi посади, тобто поряд зi своєю основною роботою виконує додаткову за iншою педагогiчною посадою, має проходити атестацiю з кожної iз займаних посад.

Типовим положенням передбачено також, що за заявою працiвника або за поданням керiвника чи педагогiчної ради навчального закладу може проводитися позачергова атестацiя. Тобто якщо працiвник сумiщає педагогiчнi посади, то атестувати його за основною та додатковою посадами можна як одночасно, так i в рiзнi термiни. Однак слiд зазначити, що проводити атестацiю за основною та додатковою посадами доцiльнiше одночасно. У такому разi атестацiйнi листи потрiбно оформлювати окремо на вiдповiднiсть педагогiчного працiвника кожнiй iз займаних посад.

Підписка на статті

Щоб не пропустити жодної нової статті, підпишіться на розсилку

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

Зареєструймо наші взаємини!

І я Вам подарую цілий світ освіти:
  • допомагатиму розв’язати робочі завдання
  • запрошуватиму на освітні заходи
  • сповіщатиму про новини

Портал «Педрада»

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
Реєстрація за хвилину!
До світу освіти