Передача навчальних годин іншому вчителю

1559
СВЯТЕНКО Олена
головний спеціаліст відділу загальної середньої освіти Департаменту освіти і науки, молоді та спорту виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)
Чи повинен учитель початкових класів писати заяву про передачу навчальних годин, наприклад, з фізичної культури, іншому вчителю?

Відповідно до статті 25 Закону України «Про загальну середню освіту» від 13.05.1999 № 651-XIV педагогічне навантаження вчителя загальноосвітнього навчального закладу становить 18 навчальних годин протягом навчального тижня, що становить тарифну ставку.

Педагогічне навантаження вчителя загальноосвітнього навчального закладу обсягом менше тарифної ставки встановлюють лише за його згодою. У такому разі вчителю необхідно написати письмову заяву.

Пунктом 74 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 15 квітня 1993 року № 102, передбачено, що учителям початкових класів, яким з незалежних від них причин не може бути забезпечене повне тижневе навантаження, заробітна плата виплачується в розмірі не нижче місячної ставки, якщо:

  • у 2–4-х класах уроки образотворчого мистецтва, музики та співів, фізкультури передані спеціалістам
  • у 1-х класах вчителі за станом здоров’я та з інших причин не можуть вести уроки фізкультури і співів
  • у 1–4-х класах шкіл з поглибленим вивченням іноземної мови, в сільських початкових школах, коли вчителі внаслідок своєї підготовки не можуть вести уроки іноземної та інших мов

У всіх цих випадках звільнення вчителя від проведення занять та виплата заробітної плати в розмірі не нижче місячної ставки з обов’язковим довантаженням до встановленої норми годин оформляється наказом директора загальноосвітнього навчального закладу із зазначенням причин та підстав звільнення від занять і робіт, якими довантажується вчитель.

Письмові заяви вчителів початкових класів про передачу годин (іноземна мова, фізична культура, природознавство тощо) жодним нормативним документом не передбачено



Підписка на статті

Щоб не пропустити жодної нової статті, підпишіться на розсилку

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Книжкова полиця

«Педагогічна рада в дошкільному навчальному закладі» від журналу «Практика управління дошкільним закладом»

Електронна книга «Одна голова добре, а педрада — ліпше»

для передплатників е-журналу «Практика управління дошкільним закладом»

Читати книгу



© Цифрове видавництво MCFR, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу


  • Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І користуйтеся матеріалами порталу «Педрада»!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль

Зареєструймо наші взаємини!

І я Вам подарую цілий світ освіти:
  • допомагатиму розв’язати робочі завдання
  • запрошуватиму на освітні заходи
  • сповіщатиму про новини
Портал «Педрада»

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
Для реєстрації потрібно лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль