Звiльнення вiд сплати земельного податку

21
Громадська органiзацiя, що займається освiтньою дiяльнiстю, орендує примiщення у навчальному закладi, яке є комунальною власнiстю. Чи буде вона звiльнена вiд сплати земельного податку?

Вiдповiдно до (далi— ПК) плата за землю складається iз земельного податку та орендної плати за земельну дiлянку державної або комунальної власностi. Згiдно зi статтею 269 ПК платниками земельного податку є власники земельних дiлянок, земельних часток (паїв), а також землекористувачi. А вiдповiдно до статтi 270 ПК об’єктами оподаткування є земельнi дiлянки, якi перебувають у власностi або користуваннi, а також земельнi частки (паї), якi перебувають у власностi.

Водночас пiдставою для нарахування орендної плати за земельну дiлянку є договiр оренди такої земельної дiлянки, оформлений та зареєстрований вiдповiдно до законодавства (п. 288.1 ПК). При цьому розмiр та умови внесення орендної плати встановлюються у договорi оренди мiж орендодавцем (власником) i орендарем.

Вiдповiдно до право власностi на земельну дiлянку, а також право постiйного користування та право оренди земельної дiлянки виникають з моменту державної реєстрацiї цих прав.

Отже, якщо громадська органiзацiя не набула права власностi на земельну дiлянку, права постiйного користування або права оренди земельної дiлянки внаслiдок державної реєстрацiї таких прав, то вона не є платником плати за землю взагалi.

Імовiрно, що одним iз вищезазначених прав на земельну дiлянку володiє навчальний заклад. У такому випадку саме навчальний заклад i сплачуватиме плату на землю. Вiдносини щодо компенсацiї частини такої плати громадською органiзацiєю мають бути врегульованi шляхом укладення окремого договору про компенсацiю витрат навчальному закладу.

Додамо, що з 01.09.2015 набув чинностi . Згiдно iз зазначеним законом звiльняються вiд сплати земельного податку, зокрема, дошкiльнi та загальноосвiтнi навчальнi заклади незалежно вiд форми власностi i джерел фiнансування.

Водночас платники земельного податку — пiльговики, якi надають в оренду земельнi дiлянки, окремi будiвлi, споруди або їх частини, зобов’язанi сплачувати податок за такi земельнi дiлянки та земельнi дiлянки пiд такими будiвлями (їх частинами) з урахуванням прибудинкової територiї на загальних пiдставах, якщо iнше не передбачено рiшенням органу мiсцевого самоврядування (п. 284.3 ПК).



Ваша персональна добірка.

    Підписка на статті

    Щоб не пропустити жодної нової статті, підпишіться на розсилку

    Освітні заходи

    Освітні заходи

    Перевірте свої знання та здобудьте нові

    Взяти участь

    Інтернет-магазин

    Самое выгодное предложение

    Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

    Живе спілкування з редакцією
    Скачати листівки

    Книжкова полиця

    «Педагогічна рада в дошкільному навчальному закладі» від журналу «Практика управління дошкільним закладом»

    Електронна книга «Одна голова добре, а педрада — ліпше»

    для передплатників е-журналу «Практика управління дошкільним закладом»

    Читати книгу



    © Цифрове видавництво MCFR, 2017. Усі права захищено

    Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

    
    • Ми в соцмережах
    Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

    57 секунд на реєстрацію
    І Ви отримаєте доступ до:
    форм та зразків
    фахових статей
    найсвіжіших новин галузі
    нормативних документів

    У мене є пароль
    нагадати
    Пароль надіслано на пошту
    Ввести
    Я тут вперше
    І користуйтеся матеріалами порталу «Педрада»!
    Введіть ел. пошту або логін
    Неправильний логін або пароль
    Неправильний пароль
    Введіть пароль

    Свято наближається…

    Привітайте колег із новим 2017/2018 навчальним роком!

    • перейдіть до розділу «1 Вересня»

    • скачайте вітальні листівки безплатно

    Даруймо одне одному святковий настрій — і буде нам щастя!

    У мене є пароль
    нагадати
    Пароль надіслано на пошту
    Ввести
    Я тут вперше
    І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
    Введіть ел. пошту або логін
    Неправильний логін або пароль
    Неправильний пароль
    Введіть пароль