Підручники для навчальних закладів

11 лютого 2015 12
Для забезпечення учнів 4-х та 7-х класів пільгових категорій безкоштовними підручниками важливим є чітке визначення кількості таких учнів.

Міністерство освіти і науки України підготувало проект акта «Про затвердження Порядку безоплатного забезпечення підручниками учнів загальноосвітніх навчальних закладів пільгових категорій та учнів, які вивчають мови національних меншин». Про це повідомив Павло Полянський під час наради щодо фінансування та видруку підручників для учнів 4-х і 7-х класів, що будуть обрані вчителями під час конкурсу на основі електронного репозитарію.

Відповідно до проекту, підручниками, виданими за кошти державного бюджету, забезпечуються учні з числа дітей-сиріт, дітей-інвалідів/інвалідів І-ІІІ групи, дітей, позбавлених батьківського піклування, та дітей із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям», а також учні спеціальних загальноосвітніх шкіл (шкіл-інтернатів), навчально-реабілітаційних центрів для дітей з особливими освітніми потребами, учні з особливими освітніми потребами спеціальних та інклюзивних класів загальноосвітніх шкіл та учні загальноосвітніх санаторних шкіл-інтернатів з малими і неактивними (фаза згасання) формами туберкульозу.

Учні шкіл з навчанням мовами національних меншин та учні, які вивчають мови національних меншин, забезпечуються у межах коштів, передбачених у Державному бюджеті України, оригінальними та перекладними підручниками, вартість яких частково компенсується за рахунок державного бюджету.

Часткова грошова компенсація за підручники мовами національних меншин передбачено таким чином, щоб різниця вартості не перевищувала середньої ринкової ціни на підручник українською мовою: ринкова середня вартість підручника для учнів 6-го класу шкіл з українською мовою навчання станом на 1 січня 2015 року становила 45 грн.; середня вартість оригінальних та перекладних підручників для шкіл з навчанням польською мовою у 2014 році склала 291 грн., з них 85 відсотків компенсує держава, а 15 відсотків, що становить 43 грн.65 коп., сплачує споживач; для шкіл з навчанням молдовською мовою середня вартість підручника склала 306 грн., з них споживач сплачує 46 грн. (наклади підручників до 500 примірників). Якщо ж наклад збільшується до 2 тисяч примірників, до прикладу у школах з навчанням угорською мовою, де середня вартість склала 86 грн. 10 коп., то видавництво отримає компенсацію у розмірі 50 відсотків, а споживач сплатить 43 грн. 05 коп. З огляду на інфляційні процеси ці цифри є попередніми.

У проекті акта також міститься механізм визначення потреби у підручниках, а також вказано кількість підручників, що закладається до резервного фонду навчальної літератури.

Павло Полянський наголосив,що , зараз важливим є чітке визначення контингенту учнів 4-х та 7-х класів, які належать до пільгових категорій. Тому Міністерство освіти і науки України заздалегідь направило запити щодо такої інформації до департаментів освіти і науки обласних державних адміністрацій. 

За попередніми узагальненими підрахунками контингент учнів пільгових категорій у цих класах складає від 10 до 25 відсотків загальної кількості учнів.

Підручники для дітей не пільгових категорій мали б покриватися за рахунок коштів місцевих бюджетів й ці видатки слід передбачати у місцевих бюджетах. Також було розглянуто можливість доступу до електронних версій підручників після завершення конкурсу (нині вчителі мають вільний доступ до електронних версій).Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх освітніх подій

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Книжкова полиця

«Педагогічна рада в дошкільному навчальному закладі» від журналу «Практика управління дошкільним закладом»

Електронна книга «Одна голова добре, а педрада — ліпше»

для передплатників е-журналу «Практика управління дошкільним закладом»

Читати книгу© Цифрове видавництво MCFR, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу


  • Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І користуйтеся матеріалами порталу «Педрада»!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×
Будьте в центрі освітянських подій!

Нічого зайвого. Лише те, що потрібно в роботі!

Новини, статті та інші ресурси порталу доступні зареєстрованим користувачам. Будь ласка, авторизуйтеся або зареєструйтеся.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль