Триває робота над розробленням критеріїв визначення рівня розвитку дитини

23 січня 2015 24
На засіданні робочої групи з розроблення критеріїв визначення рівня розвитку дитини за Базовим компонентом дошкільної освіти було обговорено досвід використання кваліметричної моделі, як інструментарію практичного застосування при визначенні рівня розвитку дитини.

21 січня 2015 року в Міністерстві освіти і науки України відбулося засідання робочої групи з розроблення критеріїв визначення рівня розвитку дитини за Базовим компонентом дошкільної освіти та інструментарію їх практичного застосування.

Для створення ефективної системи навчання й виховання, використання в повному обсязі можливостей дитини на кожному віковому етапі важливим є визначення періодів, стадій, фаз психічного розвитку особистості.  Критеріями їх визначення є системні суттєві якісні ознаки — психічні й соціальні зміни на певному етапі життя дитини.

Учасники обговорення визначили, що критерії мають бути  лаконічними, направленими на допомогу педагогам та батькам у проведенні особистісно орієнтованої  роботи  з кожною дитиною.

На засіданні також було обговорено досвід використання кваліметричної (від латинського Qualitas — «якість» і грецького melreo — «міряю») моделі,  як інструментарію  практичного застосування при визначенні рівня розвитку дитини,  яку представила доктор педагогічних наук Галина Єльникова.

Дізнайтеся більше про проблему визначення критеріїв у журналі «Практичний психолог: Дитячий садок» № 01/2015 у статті «Проблема визначення критеріїв оцінювання рівня розвитку дитини» Тамари Піроженко, завідувача лабораторії психології дошкільника Інституту психології ім. Г. С. Костюка НАПН України, члена робочої групи з розроблення критеріїв визначення рівня розвитку дитини за Базовим компонентом дошкільної освіти та інструментарію їх практичного застосування.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх освітніх подій

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Книжкова полиця

«Педагогічна рада в дошкільному навчальному закладі» від журналу «Практика управління дошкільним закладом»

Електронна книга «Одна голова добре, а педрада — ліпше»

для передплатників е-журналу «Практика управління дошкільним закладом»

Читати книгу© Цифрове видавництво MCFR, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу


  • Ми в соцмережах
×
Будьте в центрі освітянських подій!

Нічого зайвого. Лише те, що потрібно в роботі!

Новини, статті та інші ресурси порталу доступні зареєстрованим користувачам. Будь ласка, авторизуйтеся або зареєструйтеся.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль