Фінансування закладів дошкільної освіти та культури

22 січня 2015 27
Які два варіанти фінансування закладів дошкільної освіти передбачено Бюджетним кодесом України?

Статтею 89 та пунктом 20 розділу VI Бюджетного кодексу України (БК) передбачено два варіанти фінансування закладів дошкільної освіти, навчально-виховних комплексів «дошкільний навчальний заклад — загальноосвітній навчальний заклад», «загальноосвітній навчальний заклад — дошкільний навчальний заклад», сільських, селищних та міських палаців і будинків культури, клубів, центрів дозвілля, інших клубних закладів та бібліотек:

  • із районного бюджету;
  • із бюджету села, селища, міста районного значення за рахунок міжбюджетних трансфертів із районного бюджету.

У разі їх фінансування за І варіантом — потрібно обов’язково здійснити передачу закладу як юридичної особи з комунальної власності до спільної власності територіальних громад району — без передачі права власності на цілісний майновий комплекс закладу. Він може лишитися у комунальній власності і використовуватися закладом районної ради на підставі договору оренди. Лише сільська, селищна, міська рада може прийняти рішення про передачу права власності по своїх закладах — виходячи з інтересів територіальної громади.

У разі фінансування з ІІ варіантом — обсяг міжбюджетних трансфертів має бути визначено за формулою, яка затверджується відповідною місцевою радою (у додатку до рішення про місцевий бюджет). Тобто районною радою.

Як вважає Центр аналізу та розробки законодавства Асоціації міст України, така формула має визначатися районною радою з урахуванням інтересів усіх територіальних громад. Для цього доцільним є створення комісії при районній раді за участі представників сільських, селищних, міських рад, які отримуватимуть трансферти. Головним завданням цієї комісії має бути визначення відповідної формули та обсягу міжбюджетних трансфертів із районного бюджету до бюджетів місцевого самоврядування. Для визначення формули може бути використаний підхід, який застосований у постанові КМУ «Про затвердження Методики розподілу обсягу міжбюджетних трансфертів між районним бюджетом та бюджетами міст районного значення, сіл, селищ» від 24.12.2003 № 1994.

Водночас районна рада не може передбачити обсяг трансферту, менший за потребу на утримання цих закладів, та вимагати від сільської, селищної, міської ради дофінансувати їх із власних бюджетів, оскільки це буде порушенням частини другої статті 85 БК.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх освітніх подій

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Книжкова полиця

«Педагогічна рада в дошкільному навчальному закладі» від журналу «Практика управління дошкільним закладом»

Електронна книга «Одна голова добре, а педрада — ліпше»

для передплатників е-журналу «Практика управління дошкільним закладом»

Читати книгу© Цифрове видавництво MCFR, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу


  • Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І користуйтеся матеріалами порталу «Педрада»!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×
Будьте в центрі освітянських подій!

Нічого зайвого. Лише те, що потрібно в роботі!

Новини, статті та інші ресурси порталу доступні зареєстрованим користувачам. Будь ласка, авторизуйтеся або зареєструйтеся.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль