Телефонуйте 0 800 212 012, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

Активуйте подарунковий доступ >

Педрада

Робота з батьками: багаторівневість питання

  • 17 січня 2015
  • 61

На сторінках січневого числа журналу «Практичний психолог: Дитячий садок» читайте про особливості взаємодії з батьками під час підготовки дитини до школи, про проблему визначення критеріїв оцінювання рівня розвитку дитини та багато іншої корисної інформації..

Однією з особливостей освітнього процесу є значна розбіжність у підходах до виховання дитини. Саме через різні педагогічні погляди між вихователем і батьками часто виникають конфлікти, які негативно впливають насамперед на дитину.

Ознайомитися з особливостями сімейного виховання та взаємодії практичного психолога з батьками, зокрема, під час підготовки дитини до школи, допоможе стаття «Підготовка до навчання: зважуємо всі «за» і «проти». У ній ідеться про пошук балансу між прагненнями батьків і потребами дитини. Окрім того, у публікації подано приклади розвивальних вправ тренувального комплексу для дошкільника. Адже батьки прагнуть якнайліпше підготувати дитину до вступу до школи, однак здебільшого не враховують потреби її вікового розвитку.

Також, коли батьки дошкільника зорієнтовані на здобуття дитиною знань та вмінь — читати, писати, рахувати, — вони можуть забути про психологічні аспекти готовності до школи. Про розв’язання цієї проблеми читайте у матеріалі «Специфіка взаємодії з батьками під час підготовки дитини до школи», де подано анкету для батьків майбутнього першокласника.

Психологічна розвиненість дитини дошкільного віку характеризується її здатністю проявляти продуктивну активність у різних видах діяльності. Щоб практичний психолог розробляв інструментарій для визначення рівня розвитку дитини, мають існувати відповідні критерії. Про з’ясування концептуальних питань, закладених в основу розроблення критеріїв визначення рівня розвитку дитини, читайте у статті «Проблема визначення критеріїв оцінювання рівня розвитку дитини».

Публікацію «Міф як сімейна ідеологія» присвячено сценаріям сімейних міфів та міфологемам. Розглянуті явища впливають на кожного члена родини, їхню соціалізацію, стиль виховання дітей у сім’ї тощо. Однак сімейні міфи також можуть стати чинником стабілізації суспільства.

Провокативна психотерапія як засіб роботи з батьками у складних ситуаціях, міфи про гроші, психологічні особливості онлайн-консультування, «філіппінський тест» на фізіологічну готовність дошкільника до навчання, головний біль напруження у дітей — усе це та багато іншої корисної інформації читайте на сторінках січневого числа журналу «Практичний психолог: Дитячий садок».

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх освітніх подій

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся
×
Будьте в центрі освітянських подій!

Нічого зайвого. Лише те, що потрібно в роботі!

Новини, статті та інші ресурси порталу доступні зареєстрованим користувачам. Будь ласка, авторизуйтеся або зареєструйтеся.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Читати далі

Саме час оформити наказ про організацію та ведення цивільного захисту.

Також варто знати, коли проводяться основні заходи з цивільного захисту в закладах освіти.

План заходів з цивільного захисту в освіті 2019 
Головний редактор
Сергій Плахотнюк