Розглянуто питання децентралізації в освітній галузі

14 січня 2015 16
На думку заступника Міністра освіти і науки України Павла Полянського, одним з нагальних є питання децентралізації в освітній галузі.

Заступник Міністра освіти і науки України Павло Полянський у студії Телеканалу новин «24» розповів про реформування освітньої галузі та навчання на окупованих територіях.

Павло Полянський зазначив, що декілька законопроектів в освітній галузі зараз розробляють не чиновники, а громадянське суспільство. На думку заступника Міністра, потрібно залучати батьків до процесу демократизації шкіл, оскільки суспільство не стане демократичним, якщо у школах пануватиме авторитаризм. Батьки мають цікавитися системою навчання дитини в школі, контролювати відносини учителів та учнів.

Павло Полянський повідомив, що у Донецькій області працюють 553 дитячих садки, які відвідує 57,5 тисяч дітей, та 601 школа, де навчається 160 тисяч учнів. На території, що не контролюється українською владою, у Донецькій області перебуває понад 4 тисячі дітей, які мали б відвідувати одинадцятий клас, та близько 3 тисяч — у Луганській області. Павло Полянський підкреслив, що для цих дітей навчальний рік так і не розпочався.

«Важливо, щоб діти, які через незалежні від них обставини, опинилися у складній ситуації, мали можливість отримати документи про освіту та вступити до університетів. І це відповідальність дорослих», — зазначив заступник Міністра освіти і науки.

За оцінками Міністерства освіти і науки України, на непідконтрольній території близько 3 тисяч випускників Донецької області та 2 тисячі з Луганської областей претендують на вступ до університетів. Відтак, у жовтні 2014 року Міністерством було розроблено спрощений механізм прикріплення таких учнів до будь-якої української школи у будь-якому регіоні країни, щоб наприкінці навчального року отримати атестат і спробувати вступати до вищого навчального закладу.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх освітніх подій

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Книжкова полиця

«Педагогічна рада в дошкільному навчальному закладі» від журналу «Практика управління дошкільним закладом»

Електронна книга «Одна голова добре, а педрада — ліпше»

для передплатників е-журналу «Практика управління дошкільним закладом»

Читати книгу© Цифрове видавництво MCFR, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу


  • Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І користуйтеся матеріалами порталу «Педрада»!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×
Будьте в центрі освітянських подій!

Нічого зайвого. Лише те, що потрібно в роботі!

Новини, статті та інші ресурси порталу доступні зареєстрованим користувачам. Будь ласка, авторизуйтеся або зареєструйтеся.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль