Сучасні освітні технології

9 січня 2015 33
Освітні технології, які невдовзі можуть витіснити традиційну класно-урочну систему.

Динамічний  розвиток комп’ютерних технологій, науки сприяє активному розвитку освітніх технологій і впровадженню нових методів у навчанні. Саме ці технології можуть невдовзі витіснити традиційну класно-урочну систему.

Однією з найпопулярніших і ефективних освітніх технологій є масові відкриті онлайн-курси (massive open online course — MOOC), започатковані MIT edX у Стенфорді: Udacity і Coursera.

Нині завдяки таким онлайн-курсам якісна освіта стала доступною для кожного. Так, не виходячи з дому, тепер є можливість слухати лекції викладачів світового рівня. А якщо успішно розв’язати завдання по завершенню курсу, то можна отримати за це навіть диплом.

Наступна технологія — так звані «Великі дані».

Кількість даних, яку щодня виробляє людство, вже давно обчислюється квінтильйонами байтів. Пошук у цій масі потрібної інформації, а також її обробка стали одним з найбільших викликів сучасності.

Технологія «Великі дані» на основі аналізу кліків дає змогу побачити і порівняти, з якими завданнями в учнів виникають проблеми; простежити, які методики, педагогічні прийоми насправді є ефективними, а які — ні. Також на основі цієї технології можливим є адаптивне навчання.

Адаптивне навчання — це така організація навчально-виховного процесу, що базується на самостійній діяльності учня. Учень лише отримує індивідуальні рекомендації. Керується навчально-виховний процес за допомогою спеціальних програм, графіків самообліку.

Граючи навчатись — ще одна досить популярна технологія отримання знань. Численні дослідження свідчать про те, що саме у грі діти охоче і швидше засвоюють знання. На сьогодні багато компаній працюють над розробкою навчальних ігор, зокрема Disney, навчально-виховних —  Майкрософт Україна.

Оскільки зараз великого розмаху набуває технічний прогрес, то виникла необхідність поєднати на уроках комп’ютер і спілкування з вчителями — так зване змішане навчання.

Завдяки можливості індивідуально організувати курс за допомогою різноманих онлайн-курсів, адаптувати і поєднати навчання з грою, у змішаному навчанні є можливість створити індивідуальну  найбільш ефективну програму навчання.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх освітніх подій

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Книжкова полиця

«Педагогічна рада в дошкільному навчальному закладі» від журналу «Практика управління дошкільним закладом»

Електронна книга «Одна голова добре, а педрада — ліпше»

для передплатників е-журналу «Практика управління дошкільним закладом»

Читати книгу© Цифрове видавництво MCFR, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу


  • Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І користуйтеся матеріалами порталу «Педрада»!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×
Будьте в центрі освітянських подій!

Нічого зайвого. Лише те, що потрібно в роботі!

Новини, статті та інші ресурси порталу доступні зареєстрованим користувачам. Будь ласка, авторизуйтеся або зареєструйтеся.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль