text
Педрада

Ризики комунікативних інтернет-практик

  • 9 січня 2015
  • 51

На сторінках січневого числа журналу «Практичний психолог: Школа» читайте про вплив соціальних мереж на інтелектуальну активність тинейджерів, про складові комунікативних інтернет-практик та багато іншого.

У сучасному світі інтернет — один із основних засобів обміну інформацією. Це новий комунікативний простір, користувачі якого послуговуються його сервісами і взаємодіють між собою в обмежених умовах. Таке віртуальне спілкування здійснюють за певними правилами, дотримуючись так званого нетикету. Однак все одно воно містить приховані ризики, особливо для підлітків. 

Першість у виконанні комунікативної ролі в інтернет-просторі утримують соціальні мережі, оскільки кількість їхніх користувачів постійно зростає. Підлітки є найактивнішою віковою категорією мережевих користувачів, відповідно, і соціальних мереж. Із матеріалу «Підлітки в соціальних мережах, або Досліджуємо інтернет-загрози» дізнаєтеся про вплив соціальних мереж на інтелектуальну активність тінейджерів. Окрім того, у журналі «Практичний психолог: Школа» подано поради батькам підлітків щодо запобігання загрозам у соціальних мережах. 

Підлітки із захватом поринають у вир віртуального спілкування. Для них воно є більш привабливим, ніж комунікація поза межами інтернет-простору, а іноді навіть стає альтернативою їй. Адже під час віртуального спілкування підліткам легше знайти однодумців, розширити коло друзів. Про складові комунікативних інтернет-практик та їх типи читайте у статті «Комунікативні інтернет-практики підлітків»

Інтернет-сервіси також допомагають членам дистантних сімей підтримувати контакт. Шлюб, у якому подружжя, перебуваючи в умовах тривалої розлуки, спілкується за допомогою мережі інтернет, практикує дедалі більше людей. Про психологічні ознаки дистатної сім’ї читайте у публікації «Феномен дистантної сім’ї та її вплив на особистість дитини». У ній також ідеться про особливості психолого-педагогічного супроводу дитини, яка зростає в дистантній родині. 

Кожна людина має вміти психологічно розвантажуватися. Що різноманітнішими є способи, то ефективнішим буде відновлення сил. Однак основний ресурс, який забезпечує людину енергією — це позитивне мислення, або оптимізм. У статті «Ставлення до життя: досягаємо внутрішнього балансу» розкрито стилі мислення песиміста і оптиміста, оцінювання ними дійсності, а також надано рекомендації щодо досягнення внутрішнього балансу.

Психологічні особливості онлайн-спілкування, організаційний аспект роботи з учнями групи ризику, рекомендації для педагогів щодо взаємодії з дитиною з дистантної сім’ї, головний біль напруження у дітей, оплата гурткової роботи практичного психолога — усе це та багато іншої корисної інформації читайте на сторінках січневого числа журналу «Практичний психолог: Школа».

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх освітніх подій

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
×
Будьте в центрі освітянських подій!

Нічого зайвого. Лише те, що потрібно в роботі!

Новини, статті та інші ресурси порталу доступні зареєстрованим користувачам. Будь ласка, авторизуйтеся або зареєструйтеся.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!

 Характеристика вихователя, який атестується, має сповна охарактеризувати діяльність педагога та її якість. 

Складає характеристику на вихователя директор закладу або ж вихователь-методист.

Щоб полегшити роботу, підготував статтю "Як писати характеристику вихователя до атестації". 

Скачати зразок характеристики 
Головний редактор
Сергій Плахотнюк