-

Книги можуть подорожчати вдвічі

25 грудня 2014
27
Середній бал: 5 із 5

Голова Асоціації видавців та книгорозповсюджувачів України Олександр Афонін попереджає про можливе подорожчання книг та друкованої періодики.

Олександр Афонін, голова Асоціації видавців та книгорозповсюджувачів України, зауважив, що заплановане урядом скасування пільг зі сплати ПДВ призведе до зростання цін на книги та друковану періодику не менше, ніж у два рази.

Йдеться про два різновиди пільг: перша — це нульова ставка ПДВ, і друга — нульова ставка податку на прибуток.

«Пільга ПДВ — це де-факто пільга для читача. Якщо прибрати цю пільгу — тоді просто на 20 % подорожчає і підписка, і роздріб, оскільки буде введений додатковий податок, якого сьогодні немає. Така ситуація виникне на ринку періодики», — наголосив Погорєлов.

Окрім зростання цін, ліквідація пільг призведе до істотного скорочення виробництва книг, згортання діяльності майже половини всіх видавництв, а також закриття книжкових магазинів.

 «У книжковій площині ситуація виглядає дещо гіршою і дещо кращою. Краще в тому плані, що до 1 січня 2015 року ще працюють податкові преференції з податку на додану вартість та з податку на прибуток. Але їх дія закінчується, і, наскільки нам було відомо, до останнього часу уряд Яценюка мав намір ліквідувати податкові пільги, пояснюючи це великими втратами для бюджету.

Ми зробили свої власні розрахунки. І ті цифри, які сьогодні фігурують у звітах уряду, не є об´єктивними, оскільки сьогодні не існує об´єктивної інформації про обсяги продажу власне української книги», — заявив Афонін.

 

logo