text
Педрада

Індивідуалізація освітнього процесу

  • 23 грудня 2014
  • 38

Кожній дитині притаманні унікальні й неповторні особистісні якості: тип темпераменту, нахили та здібності, особливості мислення, уяви, пам’яті, темп роботи, швидкість оволодіння навичками тощо. Та незважаючи на це, всі діти потребують однаково уважного ставлення, любові й турботи з боку дорослих, зокрема педагогів. Як знайти індивідуальний підхід до кожної маленької людини? Як найповніше реалізувати її природний потенціал і при цьому зберегти індивідуальність? Про це та інше читайте в грудневому числі журналу «Вихователь-методист дошкільного закладу».

Вихователі знають, як складно часом врахувати потреби й інтереси кожного вихованця, працюючи в групі, що налічує двадцять і більше різних за темпераментом і рівнем розвитку дітей. Одним зі шляхів реалізації індивідуального підходу на практиці є залучення дошкільників до гурткової роботи. Як організувати в дошкільному закладі гурткову роботу, за якими парціальними програмами доцільно працювати — читайте у грудневому числі журналу «Вихователь-методист дошкільного закладу».

Прагнучи індивідуалізації освітнього процесу, варто передусім з’ясувати, чи обізнаний педагогічний колектив із принципами індивідуалізованої освіти і чи готовий до впровадження їх у своєму дошкільному закладі. Методи вивчення ставлення педагогів, а також батьків вихованців до індивідуалізації освітнього процесу запропоновано вашій увазі в цьому числі.

З’ясувавши готовність педагогічного колективу до впровадження гуманістичних принципів освітньої діяльності, дуже важливо розробити індивідуальні маршрути розвитку кожної дитини. Для цього слід провести моніторинг розвитку компетентності дітей дошкільного віку. Орієнтовну послідовність проведення моніторингу наведено в журналі.

Щоб мати змогу в ході освітньої роботи максимально приділяти увагу кожній дитині, слід потурбуватися про належне облаштування розвивального простору групового приміщення. У журналі ви знайдете низку креативних ідей щодо вдосконалення розвивального середовища. Застосування їх дасть змогу більше не витрачати зайвого часу на пошук дидактичних матеріалів, пересування меблів та інші дії з трансформування середовища для кожного нового виду діяльності.

Незамінним елементом розвивального середовища групи є також дидактичні ігри, зокрема ігри, виготовлені за принципами Монтессорі-матеріалів. Дізнайтеся з публікації про способи їх застосування з метою всебічного розвитку дитини. А розібратися, чим різняться дидактичні ігри та дидактичні вправи, ви зможете, прочитавши статтю «Особливості використання дидактичних ігор та вправ у освітньому процесі».

Напередодні новорічних свят запропонуйте своїм вихованцям втілити спільно оригінальну творчу ідею. Скажімо, опануйте разом мистецтво пластилінової анімації та створіть справжній мультфільм. Криворізькі педагоги в цьому числі діляться практичним досвідом та переконують у тому, що створити новорічне диво власноруч — зовсім нескладно.

Докладніше про все це, а також перелік публікацій, зразків та форм документів, наведених у журналі «Вихователь-методист дошкільного закладу» у 2014 році, — читайте у грудневому, останньому цьогоріч, числіжурналу.

 

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх освітніх подій

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся
×
Будьте в центрі освітянських подій!

Нічого зайвого. Лише те, що потрібно в роботі!

Новини, статті та інші ресурси порталу доступні зареєстрованим користувачам. Будь ласка, авторизуйтеся або зареєструйтеся.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Читати далі

Характеристика вихователя, який атестується, має сповна охарактеризувати діяльність педагога та її якість. 

Складає характеристику на вихователя директор закладу або ж вихователь-методист.

Щоб полегшити роботу, підготував статтю "Як писати характеристику вихователя до атестації". 

Скачати зразок характеристики 
Головний редактор
Сергій Плахотнюк