Індивідуалізація освітнього процесу

23 грудня 2014
1530
Середній бал: 5 із 5

Кожній дитині притаманні унікальні й неповторні особистісні якості: тип темпераменту, нахили та здібності, особливості мислення, уяви, пам’яті, темп роботи, швидкість оволодіння навичками тощо. Та незважаючи на це, всі діти потребують однаково уважного ставлення, любові й турботи з боку дорослих, зокрема педагогів. Як знайти індивідуальний підхід до кожної маленької людини? Як найповніше реалізувати її природний потенціал і при цьому зберегти індивідуальність? Про це та інше читайте в грудневому числі журналу «Вихователь-методист дошкільного закладу».

Вихователі знають, як складно часом врахувати потреби й інтереси кожного вихованця, працюючи в групі, що налічує двадцять і більше різних за темпераментом і рівнем розвитку дітей. Одним зі шляхів реалізації індивідуального підходу на практиці є залучення дошкільників до гурткової роботи. Як організувати в дошкільному закладі гурткову роботу, за якими парціальними програмами доцільно працювати — читайте у грудневому числі журналу «Вихователь-методист дошкільного закладу».

Прагнучи індивідуалізації освітнього процесу, варто передусім з’ясувати, чи обізнаний педагогічний колектив із принципами індивідуалізованої освіти і чи готовий до впровадження їх у своєму дошкільному закладі. Методи вивчення ставлення педагогів, а також батьків вихованців до індивідуалізації освітнього процесу запропоновано вашій увазі в цьому числі.

З’ясувавши готовність педагогічного колективу до впровадження гуманістичних принципів освітньої діяльності, дуже важливо розробити індивідуальні маршрути розвитку кожної дитини. Для цього слід провести моніторинг розвитку компетентності дітей дошкільного віку. Орієнтовну послідовність проведення моніторингу наведено в журналі.

Щоб мати змогу в ході освітньої роботи максимально приділяти увагу кожній дитині, слід потурбуватися про належне облаштування розвивального простору групового приміщення. У журналі ви знайдете низку креативних ідей щодо вдосконалення розвивального середовища. Застосування їх дасть змогу більше не витрачати зайвого часу на пошук дидактичних матеріалів, пересування меблів та інші дії з трансформування середовища для кожного нового виду діяльності.

Незамінним елементом розвивального середовища групи є також дидактичні ігри, зокрема ігри, виготовлені за принципами Монтессорі-матеріалів. Дізнайтеся з публікації про способи їх застосування з метою всебічного розвитку дитини. А розібратися, чим різняться дидактичні ігри та дидактичні вправи, ви зможете, прочитавши статтю «Особливості використання дидактичних ігор та вправ у освітньому процесі».

Напередодні новорічних свят запропонуйте своїм вихованцям втілити спільно оригінальну творчу ідею. Скажімо, опануйте разом мистецтво пластилінової анімації та створіть справжній мультфільм. Криворізькі педагоги в цьому числі діляться практичним досвідом та переконують у тому, що створити новорічне диво власноруч — зовсім нескладно.

Докладніше про все це, а також перелік публікацій, зразків та форм документів, наведених у журналі «Вихователь-методист дошкільного закладу» у 2014 році, — читайте у грудневому, останньому цьогоріч, числіжурналу.

 

logo