Телефонуйте 0 800 212 012, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

Активуйте подарунковий доступ >

Педрада

Творчий потенціал дошкільника

  • 12 грудня 2014
  • 37

У грудневому номері журналу «Практичний психолог: Дитячий садок» опубліковано статті, що висвітлюють нагальні питання, зокрема допомоги дітям і дорослим, які пережили трагічні події.

Цьогорічні події в історії незалежної України на кілька десятиліть наперед визначили провідну проблему в роботі психологічної служби системи освіти — подолання наслідків психологічного травмування дітей і дорослих. Якісне навчання у відповідному напрямі дає змогу розширити межі професійної компетентності практичних психологів та підвищує їхню відповідальність перед клієнтами та самими собою. Саме тому в грудневому, останньому числі 2014 року, ми публікуємо статті, що висвітлюють нагальні питання, зокрема допомоги дітям і дорослим, які пережили трагічні події.

Статистичні дані свідчать, що лише 20% дітей, які пережили кризові ситуації, потребують професійної психотерапевтичної допомоги. Тож практичний психолог дошкільного навчального закладу має володіти відповідними діагностичними методами, що дають змогу визначити рівень змін, які відбулися в наслідок переживання дитиною кризового стану. Як це зробити завдяки діагностуванню емоційної сфери дошкільника, читайте у статті «Дослідження емоційної сфери дитини як засіб визначення рівня посттравматичного стресового розладу».

Неопрацьовані психологічні травми можуть завади педагогу створювати сприятливу атмосферу для розвитку дітей, адекватно реагувати на їхню поведінку. Адже психічний стан педагога визначає його професійну продуктивність та способи взаємодії з дітьми. Про те, як забезпечити емоційну стійкість педагогічного працівника в посттравматичний ви дізнаєтеся із публікації «Повернення педагога до професійної діяльності після травмуючої події».

У матеріалах «Як пробудити творчий потенціал дошкільника» і «Від наслідування до стратегії творчої діяльності» йдеться про формування естетичного-емоційного ставлення дитини до навколишнього світу та перетворення нею наслідування на творчий процес. Саме практичний психолог має проводити роботу щодо розвитку індивідуальності дошкільника, уміти визначати і корегувати рівень прояву в нього творчої стратегіальної тенденції.

Також фахівець часто вдається до діагностування рівня обдарованості дітей — особистісної категорії, яку неможливо потрактувати однозначно. Із матеріалу «Діагностуємо творчі здібності, або Креативність у тренді» дізнаєтеся, на які особливості слід зважати, щоб грамотно визначити рівень обдарованості дитини.

Міфи та реалії психоаналізу, запобігання нападам мігрені, зарахування періоду роботи практичного психолога на державній службі до спеціального стажу, перебування фахівця в навчальному закладі під час організаційно-методичної роботи, перелік публікацій журналу у 2014 році — усе це та багато іншої цікавої інформації у грудневому числі журналу «Практичний психолог: Дитячий садок».

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх освітніх подій

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся
×
Будьте в центрі освітянських подій!

Нічого зайвого. Лише те, що потрібно в роботі!

Новини, статті та інші ресурси порталу доступні зареєстрованим користувачам. Будь ласка, авторизуйтеся або зареєструйтеся.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Читати далі

Саме час оформити наказ про організацію та ведення цивільного захисту.

Також варто знати, коли проводяться основні заходи з цивільного захисту в закладах освіти.

План заходів з цивільного захисту в освіті 2019 
Головний редактор
Сергій Плахотнюк