Телефонуйте 0 800 212 012, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

Активуйте подарунковий доступ >

Педрада

МОН за свободу педагогічної діяльності вчителя

  • 8 грудня 2014
  • 27

Міністерство освіти і науки України закликає дотримуватися принципів педагогічної свободи вчителя та припинити вимагати від учителя виконання невластивих йому функцій.

Міністерство освіти і науки України (МОН) закликає припинити бюрократизацію роботи педагога і неухильно дотримуватися принципів педагогічної свободи вчителя, що сприятиме його професійній самореалізації та, як наслідок, підвищенню якості освіти. Про це йдеться у листі «Про неухильне дотримання принципів гарантування свободи педагогічної діяльності вчителя» від 05.12.2014 №  1/9-630.

У документі зазначено, що МОН скоротило переліки звітності, які подаються з регіонів, обмежило кількість загальнонаціональних заходів,проте й досі вчителі загальноосвітніх навчальних закладів скаржаться на неправомірні вимоги з боку керівників навчальних закладів, органів управління освітою, методичних кабінетів (центрів) та інших організацій щодо ведення документації вчителем та примусу до виконання невластивих вчителю функцій.

У листі МОН звертається до органів управління освітою, керівників інститутів післядипломної освіти, керівників методичних кабінетів (центрів), керівників навчальних закладів, педагогічних працівників з вимогою дотримуватися принципів педагогічної свободи вчителя та керуватися у роботі наказом МОН «Щодо припинення практики створення та вимагання від дошкільних, загальноосвітніх, професійно-технічних та позашкільних навчальних закладів документації та звітності, не передбаченої законодавством України» від 27.05.2014 № 648, листом МОН «Щодо здійснення вчителем науково-дослідницької діяльності та пошукової роботи» від  11.11.2014 № 1/9-586.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх освітніх подій

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
57 секунд зараз = доступ до документів постійно!

Зареєструйтеся —
і скачуйте все! 
 
Зразки та форми документів закладу освіти, інфографіку, рекомендації експертів...

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

До 28 лютого необхідно подати звіт про діяльність ЗДО.

Цього року звіт складають за новою формою.

Скачати нову форму звіту про діяльність ЗДО 
Експерт MCFR Освіта
Сергій Плахотнюк