Телефонуйте 0 800 212 012, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

Активуйте подарунковий доступ >

Педрада

Оберігаємо дітей від проблем дорослих

  • 28 листопада 2014
  • 62

За складних суспільних обставин відбувається акумулювання внутрішніх ресурсів людини та створення нових. Це стосується також практичних психологів та їхньої професійної діяльності. Наразі новим потужним ресурсом для фахівців є потреба у грунтовних знаннях щодо надання допомоги клієнтам, які пережили кризові ситуації.

У грудневому, останньому числі журналу «Практичний психолог: Школа» 2014 року, опубліковано статті, що висвітлюють нагальні питання, зокрема допомоги дорослим і дітям, які пережили трагічні події.

Повернення до звичного життя після пережитої психологічної травми є непростим випробуванням для людини будь-якого віку. Контролювати вплив свого психічного стану на близьких людей доволі складно. Ця проблема особливо актуальна для сімей , у яких є діти, адже вони чутливі до переживань батьків. Про те, як сім’я може стати ресурсом для подолання посттравматичного стану, читайте у публікації «Як уберегти дитину від впливу посттравматичного стану дорослих».

Якщо психологічного травмування зазнала дитина, слід продіагностувати її емоційну сферу. Це дасть змогу визначити рівень змін, які відбулися внаслідок переживання нею кризового стану. У матеріалі «Дослідження емоційної сфери дитини як засіб визначення рівня посттравматичного стресового розладу» розглянуто відповідні діагностичні методи.

Наслідком посттравматичного стресового розладу в підлітка можуть бути девіантні поведінкові прояви. Запобігти цьому покликані просвітницько-профілактичні заняття, організовані практичним психологом загальноосвітнього навчального закладу. Як підвищити рівень ефективності цієї діяльності та активізувати підлітків, дізнаєтеся зі статті «Self-made man, або Доля кожного в його руках».

Часто підлітки самі звертаються до практичного психолога загальноосвітнього навчального закладу, щоб обговорити свої проблеми. Їх цікавить думка фахівця як неупередженого дорослого. У публікації «Як знайти спільну мову з підлітком» ідеться про те, як дорослому налагодити контакт із дитиною підліткового віку та викликати її прихильність. Також подано рекомендації для батьків щодо спілкування з підлітком. 

Мотивація учнів молодшого шкільного віку до навчання, повернення педагога до професійної діяльності після травмуючої події, «магічні слова» батьків для спілкування з дитиною, міфи та реалії психотерапії, запобігання нападам мігрені, правила ведення журналу щоденного обліку роботи, реалізація практичним психологом професійної вимоги щодо фахового вдосконалення за межами загальноосвітнього навчального закладу — усе це та багато іншої корисної інформації читайте на сторінках грудневого числа журналу «Практичний психолог: Школа».

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх освітніх подій

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся
×
Будьте в центрі освітянських подій!

Нічого зайвого. Лише те, що потрібно в роботі!

Новини, статті та інші ресурси порталу доступні зареєстрованим користувачам. Будь ласка, авторизуйтеся або зареєструйтеся.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Читати далі

Саме час оформити наказ про організацію та ведення цивільного захисту.

Також варто знати, коли проводяться основні заходи з цивільного захисту в закладах освіти.

План заходів з цивільного захисту в освіті 2019 
Головний редактор
Сергій Плахотнюк