Телефонуйте 0 800 212 012, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

Активуйте подарунковий доступ >

Педрада

Виховання дітей в неповній сім’ї: обговорюємо гостру проблему в дієвій формі

 • 25 листопада 2014
 • 63

Учасники семінару на тему «Виховання дітей в неповній сім’ї» обговорили можливості розв’язання гострих проблем, з якими стикається сьогодні неповна сім’я, виховуючи дитину.

У Київському будинку вчителя 24 листопада 2014 року відбувся семінар на тему «Виховання дітей в неповній сім’ї», організований кафедрою дошкільної освіти Педагогічного інституту Київського університету імені Бориса Грінченка.

У семінарі, проведеному у формі ділової гри «Трикутний стіл», взяли участь:

 • професорсько-викладацький та студентський колективи кафедри дошкільної освіти Педагогічного інституту Київського університету імені Бориса Грінченка;
 • представники Всеукраїнського об’єднання батьків-одинаків;
 • науковці провідних наукових інститутів НАПН України;
 • спеціалісти Департаменту освіти і науки м. Києва;
 • методисти з дошкільної освіти Інституту інноваційних технологій і змісту дошкільної освіти МОН України;
 • методисти районних науково-методичних центрів м. Києва;
 • керівники районних методичних об’єднань;
 • педагоги дошкільних закладів;
 • представники фахової преси, зокрема головний редактор журналів «Вихователь-методист дошкільного закладу» та «Методична скарбничка вихователя».

Ведуча семінару, Половіна Олена Анатоліївна, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри дошкільної освіти Педагогічного інституту Київського університету імені Бориса Грінченка, та модератор, Коваленко Олена Володимирівна, кандидат педагогічних наук, доцент цієї ж кафедри, винесли на обговорення проблеми неповної сім’ї, що є нині дуже актуальними. Дискусія, що розгорнулася під час семінару, не залишила байдужими нікого. Активну участь у ній взяли, зокрема, Мазур Олександр Володимирович, президент Всеукраїнської громадської асоціації «Об`єднання батьків-одинаків України» та Митючев Андрій Васильович, медіатор цієї асоціації. Було всебічно розглянуто виховання дітей у неповній сім’ї та ті аспекти, на які мають звертати увагу педагоги та практичні психологи дошкільних закладів, працюючи з ними та їхніми батьками.

Інтерактивне спілкування, яке, на думку присутніх, вийшло за межі ділової гри, розкрило болючі проблеми, як батьків, що виховують дітей самотужки, так і тих дорослих, що зростали в неповних сім’ях. Цікавими, а іноді й несподіваними, були думки і тих, і тих. Вразили присутніх і виступи студентської молоді, які засвідчили високий морально-етичний та духовний потенціал її представників.

Визначені у межах ділової гри експерти, зокрема: Острянська Олена Анатолівна, канд. пед. наук, старший науковий співробітник лабораторії дошкільного виховання Інституту проблем виховання НАПН України; Гончаренко Алла Миколаївна, канд. пед. наук, доцент кафедри теорії та методики дошкільної і початкової освіти ІППО КУ імені Бориса Грінченка; Карабаєва Ірина Іванівна, канд. психол. наук, старший науковий співробітник лабораторії психології дошкільника Інституту психології ім. Г. С. Костюка НАПН України; Долинна Ольга Петрівна, завідувач сектору дошкільної освіти Інституту інноваційних технологій і змісту дошкільної освіти МОН України; Савінова Наталія Володимирівна, головний редактор журналів «Вихователь-методист дошкільного закладу» та «Методична скарбничка вихователя», у своїх виступах підбивали підсумки дискусії на різних її етапах та дали високу оцінку дієвості таких заходів.

Насамкінець присутніми було намічено низку конструктивних дій, що сприятимуть розв’язанню тих гострих проблем, з якими стикається сьогодні неповна сім’я, виховуючи дитину.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх освітніх подій

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся
×
Будьте в центрі освітянських подій!

Нічого зайвого. Лише те, що потрібно в роботі!

Новини, статті та інші ресурси порталу доступні зареєстрованим користувачам. Будь ласка, авторизуйтеся або зареєструйтеся.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Читати далі

Саме час оформити наказ про організацію та ведення цивільного захисту.

Також варто знати, коли проводяться основні заходи з цивільного захисту в закладах освіти.

План заходів з цивільного захисту в освіті 2019 
Головний редактор
Сергій Плахотнюк