МОН планує скоротити кількість навчальних матеріалів для школи, які необхідно грифувати

14 листопада 2014 40
Невдовзі гриф надаватимуть лише обов’язковим для учня навчальним матеріалам. Необов’язкові компоненти видавець зможе самостійно розробляти, видавати та, відповідно, нести відповідальність за їхню якість.

Проект нового Положення про грифування навчальної літератури для середньої загальноосвітньої школи (Проект Положення) було обговорено книговидавцями та експертами Інституту інноваційних технологій разом з заступником Міністра освіти і науки Павла Полянського, яка відбулася 12 листопада.

Під час зустрічі Павло Полянський повідомив про те, що Міністерство освіти і науки України (МОН) планує максимально скоротити кількість навчальних матеріалів для школи, які необхідно грифувати.

Зокрема, від грифування планують звільнити навчальні програми, атласи, збірники диктантів, тестових завдань та контрольних робіт, словники для учнів, довідники тощо.

Проектом Положення передбачено, що грифи надаватиме незалежна від МОН чи інших відомств інституція.

Відповідно документу, гриф змінить свою функцію: позначатиме підручник не як рекомендований, а як такий, що не є «шкідливим» для навчання. Саме ті підручники, які отримають гриф, будуть допущені до конкурсу на базі електронного репозиторію.

На зустрічі вирішено, що не потрібно грифувати й жодних навчально-методичних матеріалів для вчителя, адже МОН не має рецензувати матеріал, який вчитель сам і за власний кошт долучає до навчального процесу.

Відкритим залишилося питання, чи потрібне грифування робочих зошитів учнів. З метою прийняття правильного рішення, з урахуванням позицій всіх сторін, заступник Міністра Павло Полянський запросив батьків, вчителів та керівників шкіл до обговорення, які навчальні матеріали повинні грифуватися.

Надсилати свої пропозиції з аргументацією у стислій формі на e-mail до 14 листопада включно.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх освітніх подій

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Книжкова полиця

«Педагогічна рада в дошкільному навчальному закладі» від журналу «Практика управління дошкільним закладом»

Електронна книга «Одна голова добре, а педрада — ліпше»

для передплатників е-журналу «Практика управління дошкільним закладом»

Читати книгу© Цифрове видавництво MCFR, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу


  • Ми в соцмережах
×
Будьте в центрі освітянських подій!

Нічого зайвого. Лише те, що потрібно в роботі!

Новини, статті та інші ресурси порталу доступні зареєстрованим користувачам. Будь ласка, авторизуйтеся або зареєструйтеся.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль