Телефонуйте 0 800 212 012, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

Активуйте подарунковий доступ >

Педрада

Консультативна робота з батьками

  • 11 листопада 2014
  • 74

Листопадове число журналу «Практичний психолог: Дитячий садок» присвячено питанню ризиків під час консультування у кризових умовах, збереження психологічного здоров’я фахівця, а також його особистісної готовності до взаємодії з батьками та надання їм психологічної допомоги в сучасних соціокультурних умовах.

Професійна діяльність практичного психолога відбувається у системі «людина–людина», тому потребує від фахівця повного включення в процес. Важливою складовою його ефективності є особистісна готовність до консультування однієї з категорії учасників освітнього процесу — батьків. Із матеріалу «Особистісна готовність практичного психолога до консультування батьків» ви дізнаєтеся, які терапевтичні якості фахівця сприяють ефективній взаємодії з батьками.

Часто батьки звертаються до практичного психолога з питань дитячої агресії. Її прояви лякають їх, обурюють та непокоять. Як працювати з такими дорослими, читайте у статті «Позитивні та негативні аспекти дитячої агресивності».

Під час консультаційної роботи фахівець психологічної служби навчального закладу має зберігати психологічну сталість. Це доволі складно з огляду на щоденну взаємодію з морально складною інформацією. Про заходи забезпечення емоційної стійкості практичного психолога дізнаєтеся зі статті «Як зберегти себе під час роботи зі складною інформацією».

Нинішні події соціально-політичного життя актуалізували питання захисту психічного здоров’я дитини. Дорослим важливо максимально ефективно одразу включитися в цей процес, щоб уберегти дитину від негативного інформаційного впливу. У пригоді стане публікація «Дитинство має бути щасливим, або Як уберегти дитину від негативних переживань».

Прискорений темп сучасного життя посилює навантаження на психіку людини та призводить до виникнення хронічного стресу. Зокрема, це стосується і дітей. Про те, як уберегти дитину від травмуючого впливу поспіху батьків, читайте в публікації «Батьки і діти: встигаємо, не поспішаючи», у якій вміщено також анкету для батьків «Стратегії виховання».

Пояснити батькам специфіку психічного розвитку дошкільника, тонкощі організації навчальних занять із майбутнім першокласником, аби зберегти в нього бажання вчитися, фахівцю допоможе публікація «Підготовка дитини до школи: допомагаємо батькам організувати процес».

Трансформація рольових взаємин у сім’ї є основним аспектом сучасної перебудови шлюбно-сімейних відносин. Зокрема, це стосується дистантних сімей. Під час психологічного супроводу розвитку дитини з дистантної сім’ї практичний психолог має враховувати особливості взаємин у таких родинах. У пригоді фахівцю стане стаття «Феномен дистантної сім’ї та її вплив на особистість дитини».

Правила введення журналу щоденного обліку роботи практичного психолога, «підводне каміння» сучасної популярної психології — усе це та багато іншої цікавої інформації у листопадовому числі журналу «Практичний психолог: Дитячий садок».

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх освітніх подій

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся
×
Будьте в центрі освітянських подій!

Нічого зайвого. Лише те, що потрібно в роботі!

Новини, статті та інші ресурси порталу доступні зареєстрованим користувачам. Будь ласка, авторизуйтеся або зареєструйтеся.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Читати далі

Саме час оформити наказ про організацію та ведення цивільного захисту.

Також варто знати, коли проводяться основні заходи з цивільного захисту в закладах освіти.

План заходів з цивільного захисту в освіті 2019 
Головний редактор
Сергій Плахотнюк