У Києві планують створити електронну карту розміщення шкіл

6 листопада 2014
32
Середній бал: 5 із 5

Столична влада розробляє електронну карту розміщення шкіл міста Києва з урахуванням їх територіального сусідства, розраховує та порівнює фактичну вартість навчання однієї дитини у загальноосвітніх навчальних закладах за типами та районами з метою оптимізації шкільної мережі, підвищення якості освітніх послуг.

Заступник голови КМДА з гуманітарних питань Ганна Старостенко повідомила про те, що міська влада розробляє електронну карту розміщення шкіл міста Києва з урахуванням їх територіального сусідства, а також розраховує та порівнює фактичну вартість навчання однієї дитини у загальноосвітніх навчальних закладах за типами та районами.

Така підготовка дасть змогу швидше та ефективніше запровадити в столиці фінансування навчальних закладів за принципом оплати навчання кожної конкретної дитини. Так, у 22-х з 28-ми країн Європейського Союзу фінансування освітніх закладів відбувається за принципом оплати навчання кожної конкретної дитини. Відповідно якщо у школі навчається більше дітей, то і надходження з бюджету на цю школу більші

Заступник голови КМДА підкреслила, що запровадження такого підходу дозволить оптимізувати шкільну мережу, підвищити якість освітніх послуг, а також раціонально використовувати бюджетні кошти.

«Окрім того, це забезпечить здорову конкуренцію серед навчальних закладів, адже чим краща якість освіти у школі, тим більше учнів прагне навчатися там, і відповідно тим більше на цей навчальний заклад виділяється коштів», — наголосила Ганна Старостенко.

logo