Консультативна робота з батьками учнів

5 листопада 2014 40
Фаховий журнал — ресурс, який надає потрібну й адекватну інформацію щодо професійної діяльності, допомагає зробити її ефективною та ергономічною.

У листопадовому числі журналу «Практичний психолог: Школа» розглядаємо питання ризиків під час консультування у кризових умовах та збереження психологічного здоров’я фахівця. Окрім того, актуальну інформацію знайдете в публікаціях, що висвітлюють особливості роботи з батьками учнів.

Професійна діяльність практичного психолога навчального закладу відбувається у системі «людина–людина», і тому потребує повного включення в процес. Важливою складовою ефективності фахівця є особистісна готовність до консультування однієї з категорії учасників навчально-виховного процесу — батьків учнів. Із матеріалу «Особистісна готовність практичного психолога до консультування батьків» ви дізнаєтеся, які терапевтичні якості фахівця дають йому змогу ефективно взаємодіяти з батьками.

Часто батьки учнів звертаються до практичного психолога з питань дитячої агресії. Її прояви лякають дорослих, обурюють їх, непокоять тощо. Зазвичай під час консультування фахівець з’ясовує, що, окрім негативного сприймання, батьки не можуть дати визначення поняття «агресія». Як фахівцю працювати з такими дорослими, читайте у статті «Позитивні і негативні аспекти дитячої агресивності».

Щоб запобігти розповсюдженим помилкам у вихованні дітей, психологічній службі навчального закладу доцільно скористатися можливостями дистанційного консультування і просвітницької роботи. Адже ефективність психологічного супроводу розвитку дитини безпосередньо залежить від ступеня включення батьків у цей процес. У публікації «Батьківське виховання: типові помилки» ідеться про те, як правильно ідентифікувати помилки у вихованні та, відповідно, організувати профілактично-просвітницьку роботу з батьками.

Під час консультаційної роботи фахівець психологічної служби навчального закладу має зберігати психологічну сталість. Це доволі складно з огляду на щоденну взаємодію з морально складною інформацією. Про заходи забезпечення емоційної стійкості практичного психолога дізнаєтеся зі статті «Як зберегти себе під час роботи зі складною інформацією».

Психологічна допомога старшокласникам у подоланні наслідків травматизації, використання фототерапевтичних технік, практика впровадження інклюзивної освіти, провокативна психотерапія під час супроводу навчально-виховного процесу, порядок атестації педагогічних працівників при переході на посаду практичного психолога — усе це та багато іншої корисної інформації читайте на сторінках листопадового числа журналу «Практичний психолог: Школа».Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх освітніх подій

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Книжкова полиця

«Педагогічна рада в дошкільному навчальному закладі» від журналу «Практика управління дошкільним закладом»

Електронна книга «Одна голова добре, а педрада — ліпше»

для передплатників е-журналу «Практика управління дошкільним закладом»

Читати книгу© Цифрове видавництво MCFR, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу


  • Ми в соцмережах
×
Будьте в центрі освітянських подій!

Нічого зайвого. Лише те, що потрібно в роботі!

Новини, статті та інші ресурси порталу доступні зареєстрованим користувачам. Будь ласка, авторизуйтеся або зареєструйтеся.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль