Щорічне обстеження у лікаря-мамолога є золотим правилом жіночого здоров’я і довголіття

22 жовтня 2014 32
У межах проекту «Турбуйся про них», який проходить з жовтня 2013 року, було обстежено на рак молочної залози близько 2500 жінок по Україні. Патологію було виявлено в 30% обстежених жінок. На жаль, було діагностовано і рак, і підозру на рак — в 16 жінок віком від 40 років. У інших — доброякісні утворення, більшість з яких потребує хірургічного або ж медикаментозного лікування (кіста, фіброаденома, мастопатія).

Протягом трьох тижнів в школах столиці  працівники навчальних закладів проходили безкоштовне обстеження  молочних залоз у межах соціального проекту «Турбуйся про них».

Захід відбувся завдяки спільним зусиллям фармацевтичної компанії «Рош Україна» та Громадської Спілки «Міжнародний Клуб Лікарів та Фармацевтів» у партнерстві з онкологічною клінікою «Інновація» за підтримки Міністерства освіти і науки України.

За даними організаторів заходу,  45% жінок мають патології молочних залоз. Найчастіше у жінок виявляли доброякісні новоутворення: кісти, мастопатії, фіброаденоми. Кожна п’ята обстежувана мала якусь патологію, на щастя, не злоякісну. Однак було й зафіксовано підозри на рак молочної залози, в зв’язку з чим рекомендовано пройти додаткове обстеження.

Тетяна Савченко, керівник проекту, заступник голови ГС «Міжнародний Клуб лікарів та фармацевтів», повідомила, що метою проекту є виявлення раку саме на ранніх стадіях, що дає змогу поліпшити результати лікування і збільшити шанси на виживання пацієнток, а також популяризація знань про основні способи профілактики онкопатології грудей та важливість ранньої діагностики хвороби.

На важливості регулярного обстеження та самодіагностики наголосила також і директор Департаменту медичної допомоги МОЗ України Світлана Хотіна. «В розвинених країнах світу 80-90% патологій грудної залози жінки виявляють самостійно. Прискіпливе ставлення до власного здоров’я, а також знання правильного самообстеження дозволяють вчасно попередити небезпечні, а іноді й смертельні захворювання», — зауважила вона. За її словами, в Україні є всі технологічні та фахові можливості якісної діагностики та лікування раку молочної залози на ранніх стадіях, проте все залежить від рівня відповідальності за власне здоров’я самої жінки: щорічне обстеження у лікаря-мамолога є золотим правилом жіночого здоров’я і довголіття.

Рівень захворюваності на рак молочних залоз в Україні за останні 50 років зріс більше ніж у 4 рази. Таку сумну тенденцію завідувач хірургічного відділення Київського міського клінічного онкологічного центру Микола Анікусько пов’язує з відсутністю у жінок навичок самообстеження, а також тривалим лікуванням домашніми засобами у разі виявлення різних ущільнень у грудях, що призводить до пізньої діагностики і ще гірших результатів під час терапії. Основними методами діагностики раку молочної залози він називає УЗД та мамографію, що визнані «золотим стандартом» у світі для виявлення раку молочної залози, оскільки дозволяє виявити патологію у 92 % випадків.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх освітніх подій

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Книжкова полиця

«Педагогічна рада в дошкільному навчальному закладі» від журналу «Практика управління дошкільним закладом»

Електронна книга «Одна голова добре, а педрада — ліпше»

для передплатників е-журналу «Практика управління дошкільним закладом»

Читати книгу© Цифрове видавництво MCFR, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу


  • Ми в соцмережах
×
Будьте в центрі освітянських подій!

Нічого зайвого. Лише те, що потрібно в роботі!

Новини, статті та інші ресурси порталу доступні зареєстрованим користувачам. Будь ласка, авторизуйтеся або зареєструйтеся.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль