Закон «Про вищу освіту» зазнає змін

16 жовтня 2014 22
Вчора відбулася акція протесту — студенти виступали проти скасування освітнього рівня «спеціаліст» та внесення деяких поправок до нового закону «Про вищу освіту».

Вчора, 15 жовтня,  близько 1 тис. студентів зібралися на мітинг протесту під будівлею Міністерства освіти і науки України (МОН) у Києві.

Студенти пікетували проти нового закону «Про вищу освіту»,  за який 1 липня Верховна рада проголосувала у другому читанні. Основними нововведеннями цього закону є ліквідація рівнів акредитації вищих навчальних закладів, запровадження академічного та першого наукового ступеня — доктор філософії.

Також, відповідно до закону, коледжі опиняються поза системою вищих навчальних закладів. Випускникам доведеться замість внутрішніх вступних іспитів у виші на третій курс складати зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО) на загальних засадах.

Студенти виступали проти скасування освітнього рівня «спеціаліст» та внесення деяких поправок до нового закону «Про вищу освіту».

МОН вирішило внести зміни після переговорів зі студентами вишів I-II рівня акредитації, які вийшли на акцію протесту:

  • абітурієнти, які вступають на основі диплома молодшого спеціаліста, мають право складати вступні іспити і вчитися у вишах 3-4 рівня акредитації за скороченими програмами підготовки;
  • вирішили скасувати необхідність подання медичної довідки 086.

У МОН наголосили, що сертифікат центру ЗНО для вступу до вузів України буде дійсним лише протягом одного року, а також  для всіх предметів буде встановлюватися мінімальний бал, який необхідно набрати для того, щоб отримати сертифікат ЗНО. Раніше відомство відмовилося від ліміту на кількість заяв, поданих одночасно. В цьому році можна було подавати документи не більше ніж у п'ять вузів, за трьома напрямами в кожному.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх освітніх подій

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Книжкова полиця

«Педагогічна рада в дошкільному навчальному закладі» від журналу «Практика управління дошкільним закладом»

Електронна книга «Одна голова добре, а педрада — ліпше»

для передплатників е-журналу «Практика управління дошкільним закладом»

Читати книгу© Цифрове видавництво MCFR, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу


  • Ми в соцмережах
×
Будьте в центрі освітянських подій!

Нічого зайвого. Лише те, що потрібно в роботі!

Новини, статті та інші ресурси порталу доступні зареєстрованим користувачам. Будь ласка, авторизуйтеся або зареєструйтеся.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль