Онуки — найкращі ліки від старості

14 жовтня 2014 11
Вже було висунуто гіпотезу про те, що активне соціальне життя людей сприяє збереженню розумових функцій і є профілактикою вікових змін пам'яті. Нині вчені підтвердили реальними фактами свої припущення.

Нещодавно австралійські вчені оприлюднили дані проведеного дослідження, яке підтверджує припущення, що турбота про онуків сприяє активній старості та інтелектуальному довголіттю.

Один з крайніх варіантів вікових когнітивних порушень — розвиток хвороби Альцгеймера (втрата пам'яті і прогресування слабоумства). На сьогодні найдієвішим способом протистояти дегенеративним змінам є постійне тренування мозку.

Дослідження було проведено серед 186 жінок у віці від 57 до 68 років, які не приймали замісної гормональної терапії і не хворіли неврологічними патологіями. Серед 131 жінки, 111 сиділи з своїми онуками хоча б один раз на тиждень.

Всі учасниці пройшли тестування пам’яті  на здатність до планування і розвиненість навичок стратегічного планування, необхідних для швидкого вирішення поставлених завдань. За словами керівника дослідження професора неврології Мельбурнського університету Кассандри Соук, саме ці тести можуть показати зниження когнітивних функцій навіть на ранніх стадіях.

Результати тестування показали однаковий стан пам'яті у тих жінок, хто не мав онуків і у тих, хто мав онуків, але не сиділи з ними.

Однак, хто регулярно виконував обов'язки бабусі, когнітивні функції виявилися набагато краще збережені, особливо це помітно у виконанні тестів, які вимагають швидкої реакції і оперативного виконання.

Але професор Соук зауважує,що у всьому потрібно знати міру. Адже жінки, які надмірно займалися онуками (більше п'яти разів на тиждень), показували гірші результати тестів. Причина в тому, що занадто інтенсивна зайнятість вихованням майбутнього покоління може мати і негативні наслідки, пов'язані зі стресом, занепокоєнням і втомою.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх освітніх подій

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Книжкова полиця

«Педагогічна рада в дошкільному навчальному закладі» від журналу «Практика управління дошкільним закладом»

Електронна книга «Одна голова добре, а педрада — ліпше»

для передплатників е-журналу «Практика управління дошкільним закладом»

Читати книгу© Цифрове видавництво MCFR, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу


  • Ми в соцмережах
×
Будьте в центрі освітянських подій!

Нічого зайвого. Лише те, що потрібно в роботі!

Новини, статті та інші ресурси порталу доступні зареєстрованим користувачам. Будь ласка, авторизуйтеся або зареєструйтеся.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль