Телефонуйте 0 800 212 012, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

Активуйте подарунковий доступ >

Педрада

Чи буде в Україні чотириденний робочий тиждень

  • 7 жовтня 2014
  • 28

Міжнародна організація праці при ООН підтримує ідею переходу на чотириденний робочий тиждень.

У Міжнародній організації праці (МОП) при ООН запропонували перейти на чотириденний робочий тиждень , бо вважають його більш ефективним та безпечним для здоров’я працюючого населення.

Експерти з МОП вважають, що скорочення робочого тижня дасть змогу покращити здоров’я та підвищити працездатність населення. За даними дослідження, люди частіше почуваються щасливими, коли працюють 4 дні на тиждень. Також відмова від одного робочого дня позитивно позначиться на навколишньому середовищі, бо люди стануть менше використовувати транспорт.

Але якщо перші аргументи підходять і для України, то останній можна спростувати. В нашій країні, особливо в великих містах, люди надають перевагу машинам, автобусам, потягам, а популярний серед європейців велосипед, який не забруднює середовище, відходить на задній план.

Тож, чи буде працювати у нашому суспільстві скорочення робочого тижня, коли воно вже працює у Німеччині та Франції з тривалістю робочого тижня в 35 годин, у Данії — 37 годин та у Бельгії — 38.

Українські профспілкові лідери також пропонують скоротити кількість робочих днів з п’яти до чотирьох.

Згідно з Кодексом законів про працю України, норма тривалість робочого часу працівників не може перевищувати 40 годин на тиждень, тому одним із кроків може стати перерозподіл норми на 4 робочих дні. Але це може потягнути за собою ще більші проблеми та скарги робітників.

Також можна піти європейським шляхом і внести зміни до Кодексу законів про працю України (КЗпП) і скоротити норму тривалості робочого часу з 40 годин, скажімо, до 38 годин на тиждень.

«Перейти на чотириденний робочий тиждень можна шляхом підвищення продуктивності праці. Але для цього роботодавці повинні закупити нову техніку, впровадити «розумні» технології, організувати по-іншому робочий процес і так далі», — каже заступник голови Федерації профспілок України Сергій Кондрюк.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх освітніх подій

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
57 секунд зараз = доступ до документів постійно!

Зареєструйтеся —
і скачуйте все! 
 
Зразки та форми документів закладу освіти, інфографіку, рекомендації експертів...

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

До 28 лютого необхідно подати звіт про діяльність ЗДО.

Цього року звіт складають за новою формою.

Скачати нову форму звіту про діяльність ЗДО 
Експерт MCFR Освіта
Сергій Плахотнюк