Телефонуйте 0 800 212 012, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

Активуйте подарунковий доступ >

Педрада

Психологічна допомога дітям

  • 1 жовтня 2014
  • 49

Робота в системі освіти передбачає щоденне навчання і самовдосконалення. Для практичного психолога такі професійні вимоги є визначальними.

Наразі кожному практичному психологу варто поглиблювати знання про особливості надання психологічної допомоги дітям у кризовій ситуації. У журналі «Практичний психолог: Школа» № 10/2014 ви знайдете особливо актуальні публікації «Співпраця психологічної служби і педагогів щодо подолання посттравматичного стресового розладу в підлітків» і «Психологічна допомога дітям у кризових ситуаціях», у яких ідеться про виявлення специфічних ознак психотравми у дитини чи підлітка і надання їм дорослими відповідної психологічної допомоги, підтримки, сприяння відновленню.

Також практичний психолог має зважати на необхідність особливого підходу до пояснення такого важливого атрибуту реальності, як смерть. Під час консультування родин із цього питання значну увагу слід приділити терапевтичній роботі з дорослими. Про надання психологічної допомоги сім’ям, які переживають утрату близької людини, читайте у статті «Терапевтична робота з родиною, яка переживає втрату».

Допоможуть удосконалити професійну діяльність фахівців у нинішніх складних обставинах знання про певні види консультування та дієві підходи до розв’язання проблемних ситуації. Зокрема, із матеріалу «Телефонне консультування в діяльності практичного психолога» ви дізнаєтеся про особливості надання психологічної допомоги по телефону клієнтам із посттравматичними стресовими розладами, а також підготовку ефективних телефонних консультантів. У статті «Провокативна психотерапія: іронізуємо над проблемою клієнта» ідеться про специфіку побудови провокативного підходу під час консультування й етапи його впровадження, що дають змогу оперативно розв’язати проблему клієнта.

Звісно, фахівцю щоб досконало володіти тими чи тими професійними знаннями і вміннями, необхідно відвідувати профільні заходи, семінари тощо. Однак непросто вибрати з широкого розмаїття розрекламованих психологічних тренінгів справді ефективні, оскільки слід знати, що саме потрібно освоїти, який досвід буде найбільш корисним. У такій ситуації практичному психологу важливо не потрапити в тенета псевдопсихологічних теорій та ідей, бути критичним до будь-якої суперечливої інформації. Розібратися у цьому допоможе матеріал «Як не потрапити на гачок психологів-маніпуляторів».

Використання притчі під час психологічного консультування, визначення розміру місячної заробітної плати практичного психолога, порядок надання психологічної підтримки постраждалим при надзвичайній ситуації — усе це та багато іншої корисної інформації читайте на сторінках жовтневого числа журналу «Практичний психолог: Школа».

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх освітніх подій

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
×
Будьте в центрі освітянських подій!

Нічого зайвого. Лише те, що потрібно в роботі!

Новини, статті та інші ресурси порталу доступні зареєстрованим користувачам. Будь ласка, авторизуйтеся або зареєструйтеся.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Читати далі

Міністр Лілія Гриневич представила новий посібник «Нова українська школа: Порадник для вчителя».

Щоб довго не шукати, роздобув для Вас екземпляр посібника.

Скачати екземпляр посібника 
Головний редактор
Сергій Плахотнюк