Телефонуйте 0 800 212 012, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

Активуйте подарунковий доступ >

Педрада

Сенсорна кімната: використовуємо розвивальні ресурси

  • 2 лютого 2016
  • 514

Чому дитину треба навчати гратися, первісток та друга дитина в сім’ї, вечірні вередування, заміна практичним психологом тимчасово відсутніх вихователів, тарифний розряд, за яким слід оплачувати практичному психологові роботу на посаді вихователя, — усе це та багато іншої корисної інформації читайте на сторінках лютневого числа журналу «Практичний психолог: Дитячий садок»

Час летить невпинно. Здається, лише вчора шуміли новорічні та різдвяні свята, а вже сьогодні — знову час активної плідної праці. Отож, пропонуємо вашій увазі лютневе число журналу «Практичний психолог: Дитячий садок».

Провідними в цьому числі є питання, пов’язані з особливостями облаштування сенсорної кімнати в дитячому садку та використання її обладнання під час психологічної взаємодії з дітьми та дорослими.

Сенсорна кімната як розвивально-корекційний засіб є доволі відомою серед практичних психологів. Утім вона не надто поширена в нашій країні через доволі високу вартість обладнання. Та маємо зауважити, дещо з обладнання можна легко виготовити власноруч, а дещо є широко застосовуваним. Тож якщо практичний психолог має ключові орієнтири щодо облаштування сенсорної кімнати, реалізувати задум не так вже й складно. У цьому числі ми приділили увагу активізаційній функції сенсорної кімнати, тобто розвивальній роботі з дітьми. Тож попереду ще багато цікавого.

Окрім того, лютневе число журналу висвітлює питання взаємодії дорослого й дитини, що завжди є актуальними. Адже адекватно реагувати на поведінку дитини дорослий може лише тоді, коли вміє її «читати», зокрема розуміє приховані мотиви чи вікові потреби.

На адресу редакції надходить чимало запитань, що виникають у діяльності практичного психолога. У рубриках «Запитання — відповідь» та «Робоча ситуація» ви знайдете вичерпні й компетентні відповіді на всі запитання, які для вас важливі.

Ритм сучасного життя та його специфіка в нашій країні призводять до того, що більшість дорослих живуть у стані перманентного стресу. А діти поруч із ними переймають їхні страхи та тривоги. Тож проблема відновлення і збереження психоемоційної рівноваги є актуальною і для дорослих, і для дітей. Одним із дієвих засобів, що дає змогу не лише зняти психологічне напруження, а й створити радісний настрій і відчуття безпеки, є сенсорна кімната. У публікації «Сенсорна кімната: особливості облаштування та використання» обгрунтовано правила створення та доцільного облаштування сенсорної кімнати. Особливу увагу приділено застереженням щодо використання сенсорної кімнати.

Деколи діти відчувають нестачу тактильних, слухових, нюхових відчуттів, сприймають довкілля лінійно, однобічно. Розкрити дітям всю повноту сприймання світу через взаємодію з реальними об’єктами — одне з головних призначень сенсорної кімнати — читайте про це у статті «Використовуємо ресурси сенсорної кімнати
у розвивальній роботі
». Здебільшого сенсорна кімната — додатковий інструмент корекції чи розвитку, що підвищує ефективність будь-яких заходів, спрямованих на поліпшення психічного та фізичного здоров’я дітей.

Зовнішній світ дитина насамперед пізнає на дотик. Тому так важливо приділяти увагу розвитку її дрібної моторики, що перебуває в тісному зв’язку з розвитком мовлення і мислення дитини, її уваги та пам’яті. Аби цей процес відбувався цікаво й різнобічно, можна скористатися обладнанням сенсорної кімнати. У такому розвивальному середовищі дитина здатна через тактильні відчуття збагатити свої внутрішні переживання та враження, докладніше про це читайте у статті «Розвиваємо тактильні відчуття малюків засобами сенсорної кімнати».

Організовуючи певні режимні моменти в дошкільному навчальному закладі, вже недостатньо керуватися звичним, усталеним принципом «Діти дуже люблять рух». Варто  зважити на те, що практичний психолог може забезпечити ще й розвивальний та реабілітаційний ефект від організованої рухової діяльності дітей — про це у статі ««Сонячне зернятко» — тілесно­орієнтований підхід до подолання психотравм»

Чому дитину треба навчати гратися, звертаємося до незадіяних резервів виховного впливу, первісток та друга дитина в сім’ї: чи безумовна любов, вечірні вередування, заміна практичним психологом тимчасово відсутніх вихователів, тарифний розряд, за яким слід оплачувати практичному психологові роботу на посаді вихователя — усе це та багато іншої корисної інформації читайте на сторінках лютневого числа журналу «Практичний психолог: Дитячий садок».

 

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх освітніх подій

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся
×
Будьте в центрі освітянських подій!

Нічого зайвого. Лише те, що потрібно в роботі!

Новини, статті та інші ресурси порталу доступні зареєстрованим користувачам. Будь ласка, авторизуйтеся або зареєструйтеся.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Читати далі

Саме час оформити наказ про організацію та ведення цивільного захисту.

Також варто знати, коли проводяться основні заходи з цивільного захисту в закладах освіти.

План заходів з цивільного захисту в освіті 2019 
Головний редактор
Сергій Плахотнюк