Телефонуйте 0 800 212 012, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

Активуйте подарунковий доступ >

Педрада

Організація навчально-виховного процесу для дітей з особливими потребами

  • 17 вересня 2014
  • 78

Рекомендації щодо організації навчально-виховного процесу сприяють формуванню життєвої компетентності у дітей з розумовою відсталістю, як умови їх соціальної інтеграції, здатності застосовувати здобуті знання і вміння у практичній життєдіяльності.

Міністерство освіти і науки України (МОН) надіслало лист «Про організацію навчально-виховного процесу учнів з розумовою відсталістю та затримкою психічного розвитку» від 13.08.2014 № 1/9-413 з додатком, де надано рекомендації та норми для забезпечення всіх необхідних умов в освітньому процесі дитині з особливими потребами.

У документі визначено, що для організації навчально-виховного процесу з такими дітьми необхідно користуватися методичним листом МОН «Про навчальні плани та програми спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів на 2014/2015 навчальний рік» від 25.06.2014 №1/9-335.

У навчальному закладі, де є інклюзивні класи, повинен бути вчитель-дефектолог або відповідний фахівець навчально-реабілітаційного центру. Для дитини з вадами здоров’я необхідно створити індивідуальний навчальний план та програму, яка розробляється фахівцями разом із батьками дитини або з особами, які їх заміняють.

Як правило, для роботи з учнями з особливими освітніми потребами в загальноосвітніх навчальних закладах з інклюзивним навчанням вводиться додаткова посада вихователя (асистента вчителя) з розрахунку 0,5 ставки на клас. Це передбачено наказом МОН «Про затвердження Типових штатних нормативів загальноосвітніх навчальних закладів» від 06.12.2010 № 1205.

За рахунок годин варіативної складової ефективним може стати проведення додаткових курсів за вибором («Інформатика», «Предметно-практичне навчання», «Абетка театрального мистецтва», «Цікава економіка») та додаткових індивідуальних або групових занять для створення оптимальних умов оволодіння навчальним матеріалом.

Рекомендації визначено Державним стандартом початкової загальної освіти для дітей з особливими освітніми потребами та затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 21.08.2013 № 607.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх освітніх подій

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся
×
Будьте в центрі освітянських подій!

Нічого зайвого. Лише те, що потрібно в роботі!

Новини, статті та інші ресурси порталу доступні зареєстрованим користувачам. Будь ласка, авторизуйтеся або зареєструйтеся.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Читати далі

Саме час оформити наказ про організацію та ведення цивільного захисту.

Також варто знати, коли проводяться основні заходи з цивільного захисту в закладах освіти.

План заходів з цивільного захисту в освіті 2019 
Головний редактор
Сергій Плахотнюк