Перший дзвоник у школах України: урочисто та патріотично

2 вересня 2014
45
Середній бал: 5 із 5

Вишиванки, віночки та інші атрибути національного вбрання стали дрес-кодом нового навчального року. Як виявилося, таку ініціативу запровадили старшокласники з метою підтримати Україну.

Цьогоріч атмосфера свята Першого дзвоника в українських школах була проникнута духом патріотизму: учні у вишиванках, урочисте підняття прапора України, пускання в небо жовто-блакитних кульок.

Так, учениця десятого класу ліцею «Інтелект» Дарницького району столиці, Анастасія Пуха, розповідає: «Ініціатива полягає у тому, що ми протягом вересня кожного понеділка вдягатимемо вишиванки або жовто-блакитний одяг, або віночок, або будь-який інший український атрибут. Також ми вирішили організувати благодійний аукціон, щоб зібрати гроші для Київського військового шпиталю».

Сергій Романовський, директор ліцею «Інтелект», розповів історію навчального закладу: «Наш ліцей був заснований у 1989 році, щоб за авторською програмою навчати школярів. Навчання у ліцеї ведеться трьома мовами: українською, російською та англійською. Щодо здобутків, то я пишаюся тим, що наші випускники безкоштовно вступають у Гарвардський, Єльський, Кембриджський та інші відомі у всьому світі університети. Але найголовніше те, що наші учні вміють тримати удар, боротися».

На свято Першого дзвоника завітав і Міністр молоді та спорту України Дмитро Булатов: «У ліцеї «Інтелект» навчаються мої діти, і я цим дуже пишаюся, тому що цей заклад надає якісну освіту. Я впевнився на власному досвіді в тому, що в цьому навчальному закладі працюють справжні професіонали. Я бачу, як діти навчаються, рівень їхніх знань та те, як вони налаштовані на навчання. Знаю, що ліцей підписав угоду з Кембриджським університетом. Звичайно, це — крок уперед. А ті, хто рухаються вперед, поєднують зусилля. Байдужі сидять удома і жаліються на життя. Але всі ми знаємо, що зміни починаються із себе».

Одним із найважливіших завдань для викладачів ліцею є виховання не просто всебічно розвинених особистостей, а й справжніх патріотів.

«Для нашого ліцею так само, як і для інших навчальних закладів важливо, щоб учні були адаптованими до сучасного світу, — каже Наталя Шубіна, заступник директора з виховної роботи. — А також, щоб учні були соціально розвинутими, знали декілька мов, мали якості хорошої людини і, звісно ж, були патріотами своєї країни. Під час першого уроку на тему «Україна — єдина держава!» наші вчителі говорили з учнями про любов до Батьківщини, про її традиції, символи, патріотизм».

Автор — Юлія Гай

Фото — Євген Шабатін

logo