text
Педрада

Консультативна діяльність у системи освіти

  • 29 серпня 2014
  • 29

Через складні обставини, у яких опинилися громадяни нашої країни, прогнозовано зростає кількість звернень до практичних психологів. Тому для самих фахівців актуальними стають питання, пов’язані з консультативною діяльністю. Серед них — аналізування та узагальнення професійного досвіду як у цілому, так і щодо надання консультативної допомоги, адже це сприяє зростанню практичного психолога.

Фахівцю необхідно грамотно організовувати роботу під час консультативної бесіди, щоб цей вид його діяльності був ефективним і результативним.

Організаційні аспекти консультативної діяльності та тонкощі побудови діалогу з клієнтом висвітлюють статті «Пошук життєвих орієнтирів клієнтом» та «Організаційні аспекти консультативної діяльності практичного психолога». Окрім того, у них ідеться про певні аспекти консультування дітей і дорослих, які опинилися у скрутній ситуації.

Мінімізувати негативний вплив посттравматичного стану на подальше життя дитини — одне з основних завдань практичного психолога системи освіти. До цієї роботи він має залучати педагогів, оскільки саме вони організовують індивідуальну та групову взаємодію з дитиною, яка зазнала травмування. Про те, як запобігти наслідкам психологічної травми дитини, та як правильно поводитися, коли вона переживає втрату близької людини, читайте в матеріалах «Дитина переживає горе: запобігаємо помилкам педагогічного спілкування» і «Взаємодія педагога з першокласником із психологічною травмою».

У публікаціях «Створення індивідуальної програми розвитку в контексті інклюзивного навчання дитини з аутизмом» і «Діти із синдромом Дауна — особливі чи такі як усі?» йдеться про створення оптимальних умов для розвитку дітей із розладами аутичного спектра та дітей із синдромом Дауна в умовах інклюзивного навчання, а також про викривленні уявлення про психологічні особливості таких дітей, що стають на заваді їхній успішній інтеграції в навчально-виховний процес.

Класифікація психологічного досвіду фахівця, правила для батьків щодо збереження в дитини позитивної мотивації до навчання, особливості проведення тренінгових занять для підлітків із неблагополучних сімей, рекомендації для батьків щодо профілактики посттравматичного стресового розладу в дітей — усе це та багато іншої корисної інформації читайте на сторінках вересневого числа журналу «Практичний психолог: Школа».

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх освітніх подій

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
×
Будьте в центрі освітянських подій!

Нічого зайвого. Лише те, що потрібно в роботі!

Новини, статті та інші ресурси порталу доступні зареєстрованим користувачам. Будь ласка, авторизуйтеся або зареєструйтеся.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!

 Характеристика вихователя, який атестується, має сповна охарактеризувати діяльність педагога та її якість. 

Складає характеристику на вихователя директор закладу або ж вихователь-методист.

Щоб полегшити роботу, підготував статтю "Як писати характеристику вихователя до атестації". 

Скачати зразок характеристики 
Головний редактор
Сергій Плахотнюк